Uraganui Dorianui nusiaubus Bahamas, 70 tūkst. žmonių reikalinga skubi pagalba


Dorianas nusiaubė Bahamas. EPA-ELTA nuotr.
Galingam uraganui Dorianui nusiaubus Bahamas, dešimtims tūkstančių žmonių reikalinga pagalba maistu, vandeniu ir vaistais, skelbė Jungtinės Tautos (JT), informuoja „Deutsche Welle“.
 
JT humanitarinių reikalų vadovas Markas Lowcockas apsilankė Bahamų sostinėje Nasau, kur susitiko su premjeru Hubertu Minnisu ir aptarė JT paramą.
 
Šiuo metu žmonėms labiausiai reikia maisto, saugaus geriamo vandens, vaistų ir pastogės. Kaip skelbiama, JT skyrė 1 mln. dolerių iš savo neatidėliotinos pagalbos fondo, kad nukentėjusiems būtų suteikta pagalba.
 
Bahamose uragano Doriano aukų skaičius trečiadienį pasiekė 20, kai gelbėtojai pradėjo apieškoti pastatų griuvėsius ir namus, kurie buvo užtvindyti. Tikėtina, kad žuvusiųjų daugės.
 
„Šiuo metu pradedame susidaryti aiškesnį vaizdą apie žmonių žūtis, bent jau Abako salose, ir nusineštas žmonių gyvybes Didžiojoje Bahamoje. Bet turėkite omenyje, kad tik dabar pradedamos paieškos ir gelbėjimo operacijos, užtvindytų namų apieškojimas“, – sakė Bahamų sveikatos apsaugos ministras Duane’as Sandsas.
Uraganui Dorianui nusiaubus Bahamas, 70 tūkst. žmonių reikalinga skubi pagalba. EPA-ELTA nuotr.
 
Uraganas Dorianas padarė katastrofiškos žalos Abako ir Didžiosios Bahamos saloms Bahamų šiaurėje. Dorianas smogė Bahamoms kaip penktos kategorijos uraganas, atnešdamas pražūtingus vėjus ir stiprias liūtis, kurie griovė namus ir sukėlė didžiulius potvynius.
 
Abako salos ir Didžioji Bahama buvo stipriai nuniokotos ir šiuo metu yra pasiekiamos tik sraigtasparniu, nes keliai ir oro uostai buvo suniokoti arba užtvindyti per audrą.
 
Uraganas vėliau susilpnėjo iki antros kategorijos, bet pamažu vėl stiprėdamas juda pietrytinės JAV pakrantės link. JAV Džordžijos, Pietų ir Šiaurės Karolinų valstijos išlieka budrios.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.05; 11:09
 
 
 
 
print