Už G. Floydo nužudymą nuteistas kalėti 22 metus


JAV buvęs policininkas nuteistas kalėti 22 metus už Georgeo Floydo nužudymą. EPA-ELTA nuotr.

Penktadienį JAV buvęs policininkas Derekas Chauvinas buvo nuteistas kalėti 22 su puse metų už juodaodžio vyro, Georgo Floydo, nužudymą. Po jo mirties JAV kilo demonstracijos prieš rasizmą ir policijos smurtą, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Dar balandžio mėnesį D. Chauviną dėl antro laipsnio nužudymo kaltu pripažino prisiekusiųjų teismas.
 
G. Floydas mirė suėmimo metu Mineapolyje 2020 m. gegužės 25 d., kai D. Chauvinas laikė prispaudęs jį prie žemės 9 minutes, atsirėmęs keliu į kaklą. Policininkai vyrą siekė suimti dėl įtarimų atsiskaičius padirbtu 20 JAV dolerių banknotu už pakelį cigarečių.
 
„Mes turime pripažinti G. Floydo šeimos skausmą. Visuomenės nuomonė nedaro įtakos mano skelbiamam nuosprendžiui“, – penktadienį teismo metu sakė teisėjas Peteris Cahillas.
 
Prokurorai reikalavo buvusį policininką įkalinti 30 metų, o jo advokatai prašė skirti lygtinį nuosprendį. G. Floydo šeimai atstovaujantis teisininkas buvo patenkintas bausme.
 
„Šis istorinis nuosprendis Floydų šeimą ir mūsų šalį vienu žingsniu priartino link gijimo, užbaigdamas bylą ir pripažindamas atsakomybę. Bent kartą policijos pareigūnui, kuris neteisėtai nužudė juodaodį vyrą, teko atsakyti“, – teigė Benas Crumpas.
 
„Diena po dienos, metai po metų policija žudo juodaodžius žmones be jokių pasekmių. Tačiau šiandien su D. Chauvinui skirta bausme mes žengiame didelį žingsnį pirmyn, o dar visai neseniai tai buvo neįsivaizduojama. Tie, kurių balsai buvo girdimi reikalaujant teisybės Georgeui Floydui turi žinoti, kad jų aktyvumas atnešė pokyčių“, – sakė teisininkas.
 
Kalbėdamas su žurnalistais, JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad nuosprendis yra tinkamas.
 
Policininkas taip pat pripažintas kaltu dėl trečio laipsnio nužudymo ir antro laipsnio žmogžudystės.
 
Nepaisant iš trijų dalių susidedančio verdikto, remiantis Minesotos valstijos įstatymais, D. Chauvinas buvo nuteistas tik už patį rimčiausią kaltinimą.
 
Teisėjas paskelbė, kad 199 dienos, kurias jis jau praleido kalėjime bus įskaitytos į bausmės trukmę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.26; 08:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.