Už “homoseksualumo propagavimą” Sankt Peterburge nuteistas pirmasis aktyvistas


Rusijos Sankt Peterburgo teismas skyrė realią, konkrečią baudą žinomam gėjų teisių gynėjui. Gynėjas nuteistas už „homoseksualumo propagavimą“ tarp nepilnamečių remiantis pagal mieste naujai priimtą įstatymą. Tas įstatymas, beje, traktuojamas kaip prieštaringas.

Taigi Nikolajus Aleksejevas, organizavęs ne vieną dešimtį nesankcionuotų gėjų paradų Maskvoje, dabar bausmės jau neišvengs – privalės sumokėti 5 tūkstančių rublių baudą. Tai – maždaug 445 litų. Bauda skirta pagal naują regioninį įstatymą, draudžiantį homoseksualizmo ir pedofilijos propagandą tarp nepilnamečių. Bent jau tokia oficiali versija pateikta agentūrai AFP.

Priimdamas tokį pirmą sprendimą teisėjas atvėrė „Pandoros skrynią“, – apgailestavo ir piktinosi N.Aleksejevas. Jis tvirtino ketinąs pateikti apeliaciją – skųsti nutartį Konstituciniame bei Europos žmogaus teisių teismuose. „Manau, kad į tai bus pažiūrėta labai nepalankiai, ir tai, be abejo, parodys, koks absurdas dedasi Sankt Peterburge XXI amžiuje“, – skėsčiojo rankomis nuteistasis.

Teisininko išsilavinimą turintis 34-erių N. Aleksejevas buvo sulaikytas, kai protestavo prie Sankt Peterburgo miesto rotušės iškėlęs plakatą su užrašu: „Homoseksualumas – ne iškrypimas. Iškrypimas – ledo ritulys ant žolės ir baletas ant ledo“ (cituojama garsi sovietų laikų rusų aktorė Faina Ranevskaja).

N. Aleksejevas niekaip nesupranta, kodėl buvo apkaltintas propagandos skleidimu tarp nepilnamečių, nors šalia nebuvo vaikų, o milicija surinko parodymus iš netoliese esančiame parke buvusių žmonių, kurie net nematė jo plakato. Pagal naujai priimtą įstatymą kaltinimai buvo pateikti dar keliems gėjų teisių gynėjams. Tačiau N. Aleksejevas tapo pirmuoju, kuriam buvo paskirta konkreti bausmė. 

Naujasis dokumentas homoseksualumo propagavimą prilygina pedofilijai, nors homoseksualumas Rusijoje dekriminalizuotas 1993 metais., o pedofilija tebėra baudžiamasis nusikaltimas. Antrojo pagal dydį Rusijos miesto Sankt Peterburgo gubernatorius Georgijus Poltavčenka šį regioninį įstatymą pasirašė kovo mėnesį, kai jį priėmė vietos įstatymų leidimo susirinkimas.

Wikimedia nuotraukoje: nuteistasis Nikolajus Aleksejevas.

Parengta pagal AFP pranešimus.

2012.05.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.