Už ką televizija baudžia A. Dautarto artimuosius? Biznis nugali net mirtį


Specialiai kurį laiką specialiai stebėjau LNK televizjją. Ši net pramoginėje KK2 laidoje nesibodėjo “pardavinėti” prieš keletą dienų mirusio buvusio tos pačios televizijos laidų vedėjo Aurimo Dautarto ir jo šeimos tragedijos.

Kaip sakant, biznis yra biznis.

Tiesą pasakius, nieko naujo čia ir neparašysiu. Štai Mindaugas Nastaravičius dar prieš beveik dvejus metus rašė apie žiniasklaidą ir mirties pornografiją. Aš irgi  trumpai rašiau apie žurnalistų ir leidėjų etiką ir apie galimą A. Dautarto savižudybę. Juo labiau, kad kol kas dar vyksta tyrimas ir buvusio LNK vedėjo tragiškos mirties aplinkybės neturėtų tapti spekuliacijų objektu.

Tačiau LNK laidos ir jų prodiuseriams tai nė motais – tragiška žinomo žmogaus mirtis yra lengvas biznis ir grobis: nuvažiuoji, pakalbini draugus, artimuosius, parodai keletą ašarų, dar archyvuose sukauptą medžiagą (net filmuoti nereikia) ir dar palieki žiūrovams intrigą, kad galima laukti tęsinio. Nes toks vienas politikas, kuris praeityje buvo gana garsus Zakarauskas, pareiškia, jog kad ir kuo bepasibaigtų tyrimas jis vis tiek netikės savižudybės versiją. Kvepia antrąja pedofilijos ir kedofilijos epopėja…

Kad mano kalbos nebūtų tuščios, štai pirmoji spekuliatyvi LNK laida – „Neišgalvoti gyvenimai“. Jos vakarykštis akcentas – draugai netiki, kad Aurimas Dautartas galėjo pakelti prieš save ranką.

Na, o viską perspjauna laida KK2. Pamatęs jos anonsą apie A. Dautarto tragediją net perjungiau kanalą. Matydamas šią šeimos tragediją ir perskaitęs laidos KK2 aprašymą tos pačios LNK interneto svetainėje, noriu viešai paklausti – ar dar turi šioje televizijoje žmonės nors truputėlį sąžinės ir padorumo? Paskaitykite laidos aprašymą ir suprasite, ką turėjau omenyje:

“ Laidos akiratyje yra aktualiausi politiniai, ekonominiai ir socialiniai reikalai iš Lietuvos ir pasaulio. Bet, kaip ir dera infošou žanrui, naujienos pateikiamos aštriai ir nuotaikingai.

Kadangi mūsų gyvenime žvaigždės ir politika persipynė – politikai lipa į sceną, o žvaigždės eina į politiką, bus maišomas mūsų visuomeninio politinio gyvenimo kokteilis bei eksponuojamos šio kokteilio sudedamosios dalys po vieną ir kartu. Paragavę šio kokteilio, atsibus ne tik įvairaus plauko veikėjai, bet akys nušvis ir „eiliniams Lietuvos žiūrėtojams“.

Na, man akys iš tiesų nušvito. Bet ar laidos prodiuseriams, vedėjams ir kitiems darbuotojams protai neaptemo?

P.S. Dar teko matyti ir laidos FTB anonsą. Ten irgi planuojama “patyrinėti” A. Dautarto mirties aplinkybes.

P.P.S. Labai siūlau paskaityti prieš beveik pusantrų metų Balsas.lt skelbtą straipsnį apie tai, kaip Didžiosios Britanijos skaitytojai ir žiūrovai iš žiniasklaidos priemonių reikalauja didesnės atsakomybės pranešant apie žymių žmonių mirtis. Kodėl mums dar taip toli iki to?

2011.03.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.