“Už nuomonių įvairovę laikraščio publikacijose”


Šių metų lapkričio 5-ąją prie laikraščio „Vakarų ekspresas“ redakcijos M.Mažvydo al. 3, Klaipėdoje, surengtas mitingas „Už nuomonių įvairovę publikacijose“.

Šį protesto mitingą iššaukė  2010 11 03 d. dienraščio „Vakarų ekspresas“ trečiadienį publikuotas žurnalisto Martyno Vainoriaus  straipsnis „Atliekų deginimo „baubas“ – ne toks jau ir baisus“.

Nepartinio demokratinio judėjimo Klaipėdos skyrius ir Klaipėdos jungtinis demokratinis judėjimas šį mitingą organizavo, norėdami atkreipti dėmesį į tai, jog žmonės nesileis mulkinami nei miesto valdžios, nei žiniasklaidos, nei užsienio verslininkų dėl numatomos statyti atliekų deginimo termofikacinės jėgainės.

Mitingo dalyviai teigė, kad šis žurnalistas, vykdamas į šiukšlių deginimo  gamyklos Klaipėdoje statytojo UAB „Fortum“ organizuotą ir galimai „Fortum“ finansuotą kelionę į Švediją bei po to publikuodamas vien tik „Fortumui“ palankią be užsakymo numerio vienpusį aukščiau minėtą straipsnį, šlovinantį šiukšlių deginimą ir nutylėdamas informaciją apie neigiamas tokio deginimo pasekmes žmonių sveikatai ir gamtai, bei nuslėpdamas specialistų ir visuomenės atstovų, kurie nepritaria tokiam deginimui nuomones, pažeidė teisės aktus, žurnalistų etiką bei moralę.

Laikraštis buvo raginamas publikuoti visą informaciją bei atspindėti visas nuomones dėl šiukšlių deginimo.

„Mūsų meras su savo „chebryte“, neatsižvelgdamas į mūsų norus, priėmė tokius įstatymus, kad galėtų statyti šią gamyklą“, – kalbėjo vienas iš mitingo dalyvių.

Kalbėtojai pabrėžė, jog šis sprendimas turės įtakos ir jų vaikams bei vaikų vaikams – deginamos šiukšlės išskiria dioksinus, kurie užnuodys pajūrį, vardijo pavyzdžius, kai įvairiose pasaulio vietose statytos atliekų deginimo jėgainės nepasitvirtino.

Mitinge dalyvavo per 40 žmonių.

Mitingo už nuomonių įvairovę publikacijose rezoliucija

Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriui

Lietuvos žurnalistų sąjungai

„Vakarų ekspreso“ vadovams bei žurnalistams

Mes, mitingo dalyviai, esame pasipiktinę „Vakarų ekspreso“ M. Vainoriaus publikacija 2010.11.03 „Atliekų deginimo „baubas“ – ne toks jau ir baisus“, kurioje vienpusiškai pateikta informacija apie atliekų deginimo termofikacinės jėgainės statybą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, todėl:

1. Siūlome ir prašome „Vakarų ekspreso“ grįžti prie jo pirmtako laikraščio „Mažoji Lietuva“ dvasios, skaidrumo, moralinių vertybių.

2. Esame įsitikinę, kad žurnalistas M. Vainorius, vykdamas į „Fortumo“ finansuotą kelionę į Švediją bei po to publikuodamas vien tik „Fortumo“ naudai palankų be užsakymo numerio straipsnį, šlovinantį šiukšlių deginimą ir nutylėdamas informaciją apie neigiamas tokio deginimo pasekmes žmonių sveikatai bei gamtai, o taip pat nuslėpdamas specialistų ir visuomenės atstovų, kurie nepritaria tokiam deginimui nuomones, pažeidė teisės aktus, žurnalistų etiką bei moralę.

3. Prašome pirmų dviejų institucijų ištirti ir viešuose posėdžiuose mums dalyvaujant išnagrinėti, ar žurnalistas M. Vainorius ir laikraštis „Vakarų ekspresas“ anksčiau minėtais poelgiais nepažeidė teisės aktų, žurnalistų etikos bei moralės.

2010.11.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.