Už šnipės paleidimą – pusė milijono eurų


Vokietijos valdžia paleido į laisvę 2013-aisiais už šnipinėjimą Rusijos naudai nuteistą moterį – Haidrun Anšlag. Ji išsiųsta iš Vokietijos ir greičiausiai jau – Rusijoje.

Kodėl Vokietijos valdžia paleido į laisvę šnipę, kuriai dar buvo likę kalėti beveik trejetą metų? Juolab kad Haidrun Anšlag ir jos sutuoktinio Andreas Anšlag demaskavimas buvo laikomas vienu rimčiausių šnipinėjimo skandalų po Berlyno sienos griūties.

„Der Spiegel“ žurnalas neatmeta versijos, jog H.Anšalg, kaltintą ryšiais su Rusijos užsienio žvalgybos struktūromis (SVR – Služba vniešnej razvedki), išpirko Kremlius. Taip padaryti vadovaujantis Vokietijos įstatymais nebuvo sudėtinga. Ji jau buvo atlikusi pusę bausmės (ją iš viso nuteisė kalėti 5,5 metų) ir ji oficialiai galėjo prašyti malonės.

Malonę, kuri vadinama „paleidimu anksčiau laiko“, jai suteikė Štutgarto teismas. Tiesa, ši malonė H.Anšlag kaštavo apie pusę milijono eurų. Būtent tiek kažkas sumėkėjo Vokietijai, kad ši į laisvę paleistų Rusijos šnipę.

Kas sumokėjo tokią sumą – neskelbiama. Bet Vokietijoje niekas neabejoja, kad šią sumą paklojo būtent Rusija. Kam kitam būtų prireikę demaskuotos Rusijos šnipės?

Beje, už grotų Vokietijoje liko kalėti jos vyras Andreas Anšlagas. Jis buvo nuteistas kalėti 6,5 metų. O tai reiškia, kad jis neatliko pusės bausmės, todėl negalįs prašyti malonės. Bet kai bus atlikęs pusę bausmės, greičiausiai irgi prašys malonės ir greičiausiai taip pat bus paleistas į laisvę už, sakykim, milijono eurų sumą.

Beje, sutuoktiniai Andreas ir Haidrun Anšlagai prieš Vokietiją šnipinėjo apie 20 metų.

Kas tai – vokiškas pragmatiškumas, vokiškas atlaidumas ar bandymas skatinti rusų šnipus ir toliau įžūliai šnipinėti?

Informacijos šaltinis – Der Spiegel.

Nuotraukoje Andreas ir Haidrun Anšlagai.

2014.11.25; 10:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.