Užgeso didžiųjų Lietuvos miestų kalėdinis apšvietimas: valanda tamsoje už Ukrainą


Solidarumo su Ukraina akcija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Trečiadienio vakarą Lietuvos didieji miestai prisijungė prie tarptautinės solidarumo akcijos „Valanda už Ukrainą“, kurios metu vienai valandai išjungė šventinius apšvietimus miestų viešosiose erdvėse.
 
Vilniuje valandai išjungtas tiek Kalėdų eglės apšvietimas, tiek gatvių ir tiltų šventiniai papuošimai.
 
„(…)Tokiu būdu priminsime, kad, deja, ne visi žmonės šiuo metu gali turėti tą šviesą, kurią mes turime. Privalome prisiminti, kas iš tiesų dabar yra svarbiausia – tiek finansinis, tiek ir moralinis palaikymas Ukrainai. Ši akcija yra simbolinis gestas, kuris, neabejoju, bus labai svarbus ir laikinus namus Vilniuje radusiems ukrainiečiams – jų šiuo metu sostinėje turime beveik 30 tūkstančių“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius Eltai perduotame komentare.
 
Kaune buvo išjungti šventiniai papuošimai Rotušės aikštėje, Vilniaus gatvėje ir Laisvės alėjoje.
 
„Taip, drauge su visu pasauliu, atkreipsime dėmesį į brolišką ukrainiečių tautą. Ten daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, krentant net iki 20 laipsnių šalčio“, – trečiadienį „Facebook“ socialiniame tinkle dalinosi Kauno miesto savivaldybė.
 
Kaip teigiama savivaldybės įraše, ši bendra tamsos akimirka – priminimas nepamiršti bei palaikyti Ukrainą taip, kaip tik galima.
 
Apšvietimas buvo išjungtas ir Klaipėdos miesto Teatro aikštėje, nebešviečia ir pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Taip pat išjungtas Klaipėdos miesto rotušės Danės gatvėje ir Savivaldybės administracijos pastato Liepų gatvėje apšvietimas.
 
„Taip Klaipėda kartu su kitais Lietuvos miestais išreiškia palaikymą kovojančiai Ukrainai“, – teigiama Eltai perduotame Klaipėdos miesto savivaldybės komentare.
 
„Palaikome ir geranoriškai jungiamės prie (…) akcijos „Valanda už Ukrainą“, tačiau tuo pačiu norime priminti, kad ne tik šią valandą, bet ir kiekvieną minutę – tiek mintimis, tiek teikiant visą įmanomą paramą, esame kartu su Ukraina ir jos žmonėmis, kovojančiais su agresoriumi“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
 
Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti, inicijuodama akciją „Valanda už Ukrainą“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą.
 
Prie solidarumo akcijos pasaulio miestus kviečia prisidėti Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis:
 
„Taip mes dabar gyvename Ukrainoje – gindamiesi nuo priešo, atėjusio mūsų sunaikinti. Štai kodėl aš dabar kreipiuosi į jus, tikri Ukrainos draugai. Mums reikia jūsų paramos! Kiekvienas gydytojas, kuris yra priverstas operuoti tamsoje. Kiekvienas tėtis ir kiekviena mama, kurie daro viską, kad savo šeimai suteiktų tai, ko joms reikia – net ir tamsoje. Kiekvienas ukrainietis, kuris tiki laisve, nepaisant tamsos.“
 
Ukrainiečių iniciatyvą palaiko Paryžius, Niujorkas, Sidnėjus, Varšuva, Praha, Edinburgas, Liverpulis, Reikjavikas, Sofija, Otava, Helsinkis, jungiasi kiti pasaulio miestai.
 
Prie solidarumo akcijos „Valanda už Ukrainą“ savivaldybes ir gyventojus pirmadienį pakvietė prisijungti Europos Parlamento narys Andrius Kubilius.
 
„Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio“, – pirmadienį rašė jis kreipimesi į Lietuvos savivaldybių asociaciją.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2022.12.22; 07:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *