Užsienio reikalų viceministras: ES išorinių sienų apsauga yra ne pasirinkimas, o atsakomybė


Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis spalio 13 dieną Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) susitikime, skirtame pasirengti spalio 15–16 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui.

Pagrindinė EVT tema – migracija. Rugsėjo mėnesį neeilinio EVT susitikimo metu vadovai kalbėjo apie finansinę paramą siekiant išspręsti susidariusią situaciją dėl migracijos, šioje EVT planuoja aptarti išorinių sienų saugumą, grąžinimo ir readmisijos klausimus. Šalia kitų klausimų bus aptariama Ekonominė ir pinigų sąjunga bei Jungtinės Karalystės referendumas dėl narystės ES.

Viceministras pažymėjo, kad ES išorinių sienų apsauga yra ne pasirinkimas, bet atsakomybė. Taip pat pabrėžė, kad nelegali migracija negali būti toleruojama, todėl reikalinga efektyvi nelegalių migrantų grąžinimo politika.

Ministrai aptarė poreikį artimiausiu metu diskutuoti dėl bendros Europos pasieniečių sistemos kūrimo, kuri prisidėtų prie ES išorinių sienų apsaugos efektyvumo didinimo. Tikimasi, kad Europos Komisija pateiks konkrečius siūlymus dėl sienų valdymo stiprinimo jau kitą mėnesį.

Viceministras minėjo poreikį remti trečiąsias šalis (Turkiją, Libaną, Jordaniją), kurios susiduria su dideliais pabėgėlių antplūdžiais iš Sirijos. „Reikia stiprinti bendradarbiavimą ir dirbti kartu su trečiosiomis šalimis siekiant rasti sprendimus dėl migracijos krizės, įskaitant ir efektyvų readmisijos sutarčių įgyvendinimą“, – teigė R. Karoblis.

EVT metu aptartas bendradarbiavimas su Turkija, kuris turi būti paremtas abipusiais įsipareigojimais.

Artimiausiu metu Taryba aptars rengiamą ES ir Turkijos bendradarbiavimo migracijos klausimais veiksmų planą.

EVT metu vadovai taip pat aptarė įvykius Sirijoje bei jų galimą įtaką migracijos krizės gilinimui. BRT susitikimo metu ministrai taip pat aptarė prioritetines 2016 m. ES teisėkūros kryptis.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

2015.10.14; 06:35

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *