V. M. Čigriejienė palieka konservatorius dėl R. Juknevičienės diktato?


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos senbuvė, vyriausia Seimo narė Vida Marija Čigriejienė palieka konservatorių partiją ir Seimo rinkimuose dalyvaus savarankiškai. Bendrapartiečius ji kaltina antidemokratiška veikla.

„Įstojusi į TS-LKD partiją, kartu su komandos nariais buvau apsisprendusi siekti moralinės laisvės, pagarbos žmogui, kas jis bebūtų, tačiau šiandien galiu drąsiai pasakyti – šioje partijoje įsigalėjo „vadizmas“: kiekvienas žingsnis turi būti derinamas su viršesniu už tave, kiekvienas poelgis vertinamas pagal dogmatines taisykles, pagarba žmogui, jo nuomonei, čia tarsi pranyksta, tolerancijos su žiburiu neaptiksite. Man nepriimtinas toks antidemokratiškas partijos veiklos principas“, – rašoma Seimo narės atsišaukime.

Dešinėje: Vida Marija Čigriejienė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Dešinėje: Vida Marija Čigriejienė. Vytauto Visocko (laptai.lt) nuotr.

Ji apsisprendė, kai partijos priežiūros komitetas V. M. Čigriejienę ir kitą partijos narį nutarė nubausti, kai šie, nepaklusę frakcijos valiai, su valdančiaisiais Seimo salėje liko giedoti valstybės himną.

„Esu įskaudinta, kad po neeilinės Seimo sesijos pabaigos Lietuvos valstybės himną giedantys Seimo nariai, ir aš tame tarpe, amžinai aktyvios partinės kritikės Rasos Juknevičienės su jai būdingu komjaunuolišku sarkazmu buvo apkaltinti dalyvavimu patyčiose prieš Lietuvos valstybės himną. Ar kur Europos šalių parlamente įsivaizduojate tokį akibrokštą, kad politikai, giedant valstybinį himną, paliktų posėdžių salę? Ar tai ne valstybės simbolio išniekinimas ir nepagarba savo valstybei? Po tokių vykdomų politinių žaidimų mes tik stebimės, kodėl Lietuvoje daugybė žmonių nebesupranta nei pačios valstybės svarbos, nei pilietiškumo, nebeturi moralinių vertybių.

Iš partijos už Lietuvos valstybės himno giedojimą manęs išmesti nedrįso – apsiribojo konstatavimu, kad sukėliau neigiamą rezonansą visuomenėje, darau žalą TS-LKD reputacijai“, – tęsia V. M. Čigriejienė.

Partijos viduje Seimo narė apšaukta „žaliu žmogeliuku“, kai balsavo už valstybės biudžeto projektą.

„Tačiau už tai, kad balsavau už valstybės biudžeto projektą jau minėta didžioji partinė kritikė net socialiniuose tinkluose paskelbė mane „žaliu žmogeliuku“, o TS-LKD Priežiūros komitetas man pareiškė įspėjimą, kaip gūdžiais sovietiniais laikais. Uolių partinių kritikų buvau tuoj pat „priskirta“ socialdemokratų partijai, o prižiūrėtojai išrašė verdiktą – „akivaizdžiai pakenkiau TS-LKD reputacijai ir šiurkščiai ją diskreditavau“. Tai negi valstybės biudžetas, kuris didina pensijas nepasiturintiesiems ir kuriuo didinamas sveikatos apsaugos bei krašto apsaugos finansavimas, galų gale tęsia tos pačios konservatorių partijos buvusios Vyriausybės pradėtus mūsų valstybei strateginius projektus, yra nepriimtinas? O kaipgi čia su europietiška ir civilizuota politika, kur toleruojama ir nuomonių, ir viešų pasisakymų nesutapimai, kurie gali gerokai skirtis nuo bendros partinės nuomonės? Ir niekas nesityčioja, nevertina kaip nusižengimo už savo nuomonės išsakymą, ar sprendimo priėmimą“, – rašoma pranešime.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko pavaduotojas, rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys, vertindamas Seimo narės Vidos Marijos Čigriejienės išplatintą viešą pareiškimą dėl jos pasitraukimo iš partijos, teigia, kad tikrasis pasitraukimo motyvas – prarastas Kauno miesto konservatorių pasitikėjimas, ir dėl to prarasta galimybė būti TS-LKD kandidate Panemunės apygardoje.

Centre: Rasa Juknevičienė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Centre: Rasa Juknevičienė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Gaila, kad gerbiama Seimo narė viešai nurodo pasitraukimo iš partijos motyvus, kurie yra toli nuo tikrovės. Tikrasis motyvas – noras bet kokiomis priemonėmis kandidatuoti į Seimą Panemunės vienmandatėje apygardoje. Šioje apygardoje TS-LKD kandidatas į Seimą yra renkamas visų Panemunės-Šančių skyriaus narių. Praėjusių metų rugsėjį vykusiuose demokratiškuose visuotiniuose Panemunės apygardos kandidato rinkimuose ji užėmė antrą vietą, nes prarado eilinių skyriaus narių pasitikėjimą. Dauguma skyriaus narių po debatų ir slapto balsavimo kandidatu išrinko Tadą Langaitį. Kviečiu Seimo narę garbingai ir oriai priimti žmonių valią ir neskleisti nebūtų insinuacijų“, – teigė D. Kreivys.

Dėl Seimo nario mandato politikė varžysis Kauno Panemunės apygardoje. V. M. Čigriejienės laukia varžytuvės su konservatoriumi Tadu Langaičiu.

2016.06.03; 07:11

print