V. Putinas ir CŽV šefas aptarė „regioninius konfliktus“


JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Williamas Burnsas. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, lapkričio 8 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aptarė regioninius konfliktus ir santykių krizę su JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovu per retą jo kelionę į Maskvą praėjusią savaitę, pirmadienį pranešė Kremlius.
 
CŽV vadovas Williamas Burnsas dvi dienas viešėjo Rusijoje prezidento Joe Bideno prašymu ir susitiko su aukščiausiais pareigūnais, pranešė JAV ambasada. CNN praėjusią savaitę pranešė, kad W. Burnsas buvo išsiųstas į Maskvą perspėti Kremlių apie įtariamą karių telkimą prie Ukrainos sienos. Pranešta, kad po susitikimų Rusijoje W. Burnsas telefonu kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
 
Kremliaus atstovas pirmadienį sakė, kad V. Putinas ir W. Burnsas aptarė dvišalius ryšius, „regioninius konfliktus“ ir diplomatinių santykių krizę. Daugiau detalių jis nepateikė.
 
W. Burnsas, 2005–2008 m. buvęs JAV ambasadoriumi Rusijoje, lankėsi Maskvoje per sunkią Maskvos ir Vašingtono santykių krizę. J. Bidenas didino spaudimą V. Putinui nuo sausio mėnesio, kai tapo JAV prezidentu. Gegužę Rusija oficialiai paskelbė Jungtines Valstijas „nedraugiška valstybe“.
 
Pentagonas praėjusią savaitę pareiškė, kad atidžiai stebi padėtį Ukrainoje, nes buvo pranešta apie naują Rusijos karių telkimą prie šalies sienos. Ukraina viešai paneigė pranešimus apie naują Rusijos pajėgų telkimą.
 
Ukrainos armija įsivėlusi į rusenantį konfliktą su prorusiškais separatistais, įsiplieskusį Maskvai 2014 metais aneksavus Krymą. Šių metų pradžioje išaugus smurtui, Rusija pavasarį sutelkė prie Ukrainos sienų apie 100 tūkst. karių ir sukėlė būgštavimus dėl didelio masto eskalacijos. Spaudžiama Kijevo Vakarų sąjungininkių, Maskva vėliau paskelbė atsitraukimą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.11.09; 07:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *