V. Putinas: kur įrodymai, kad A. Navalnas buvo apnuodytas


Klastingas Vladimiro Putino žvilgsnis. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, gruodžio 23 d. (dpa-ELTA). Praėjus daugiau kaip metams nuo rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno apnuodijimo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar kartą pareikalavo nusikaltimo įrodymų. Vakarai esą iki šiol nepateikė jokių „tariamo apnuodijimo“ chemine kovine medžiaga „Novičiok“ įrodymų. „Nieko. Nulį“, – sakė V. Putinas savo didelėje metinėje spaudos konferencijoje.
 
Kelios laboratorijos, įskaitant Vokietijos Bundesvero, oficialiais duomenimis, nustatė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas.
 
V. Putinas spaudos konferencijoje gynė ir ginčytinus veiksmus prieš kitaminčius ir „užsienio agentus“. Daugeliui „nenugalima“ Rusija yra per didelė. „Ją galima sugriauti tik iš vidaus“, – sakė jis. Tam esą būtina užkirsti kelią.
 
Daugelis nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos priemonių Rusijoje įvardijamos kaip „užsienio agentės“. V. Putinas pabrėžė, jog Rusija nori aiškumo, kas iš užsienio gauna pinigų ir dirba dėl kitos šalies interesų.
 
Kalinamo Kremliaus kritiko A. Navalno atstovė Kira Jarmyš tviteryje pavadino V. Putiną „bailiu“ ir, turėdama omenyje pasikėsinimus į opozicionierius, „žudiku“.
 
A. Navalnas nuo metų pradžios atlieka bausmę kolonijoje. Jo apnuodijimas ir galiausiai suėmimas papildomai aptemdė ir taip įtemptus santykius taro Rusijos ir Europos. Vakarai dėl nusikaltimo paskelbė sankcijas Rusijai.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.24; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *