V. Putinas pasirašė įstatymą, leidžiantį žurnalistus įvardyti „užsienio agentais“


Rusijoje žurnalistai ir tinklaraštininkai galės būti įvardyti „užsienio agentais“. Prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį pasirašė atitinkamą ginčytiną įstatymą. Remiantis įstatymo tekstu, kuris paskelbtas vyriausybės portale, Teisingumo ministerija dabar turės teisę atskirus asmenis, dirbančius žiniasklaidai, vadinti „užsienio agentais“.
 
Jau nuo 2012 metų Rusijoje veikiančios organizacijos, kurios visiškai arba iš dalies yra finansuojamos užsienio, priverstos registruotis „užsienio agentėmis“. Nuo 2017-ųjų tai galioja ir žiniasklaidos įmonėms. Priėmus naują įstatymą, nuostata dabar galės būti taikoma ir pavieniams asmenims.
 
Žmogaus teisių organizacijos pareiškė esančios sunerimusios dėl įstatymo. „Amnesty International“ neseniai kartu su „Reporteriais be sienų“ ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis pavadino įstatymą „dar vienu žingsniu riboti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą“ Rusijoje. Jos įspėjo dėl „galingo instrumento“, kuris gali būti naudojamas „nutildyti opozicinius balsus“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.03; 10:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *