V. Vyšniauskas jaučiasi neišklausytas: į Minską važiavo, nes pakvietė kolegė


Scenoje – Vaidas Vyšniauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Operos solistas Vaidas Vyšniauskas teigia, kad jaučiasi nepagrįstai užsipultas ir neišklausytas. Pasak jo, kultūros ministras Simonas Kairys neįsigilino į kontekstą ir iš karto pasmerkė bei uždraudė jam pasirodyti Lietuvoje.
 
„Visą laiką tikėjau ir vis dar tikiuosi, kad gyvename demokratinėje, teisinėje valstybėje, ir negalvojau, kad būsiu iš karto įvertintas vienareikšmiškai“, – LRT Klasikai atviravo tenoras V. Vyšniauskas.
 
Pasak jo, paskambinęs kultūros ministro patarėjui Sigitui Šliažui, solistas paprašė audiencijos bent dešimčiai minučių, kad galėtų paaiškinti situaciją, tačiau prašymas buvo atmestas.
 
„Pasakyta, kad man laiko nėra, dienotvarkė sutvarkyta“, – pasakojo V. Vyšniauskas.
 
Solistas prisipažino, kad koncertuoti Minske jį paskatino noras paprotestuoti dėl to, jog yra ignoruojamas Lietuvos teatro.
 
„Bet tikrai čia nėra pagrindinis motyvas“, – sakė jis.
 
Anot V. Vyšniausko, Didįjį Baltarusijos teatro kalėdinį koncertą organizavo solisto scenos kolegė ir partnerė Oksana Volkova.
 
„Kadangi ji režisavo šį koncertą, tai ji ir pasikvietė. Koncerte buvo jos draugų, kuriuos ji pažįsta asmeniškai“, – sakė V. Vyšniauskas.
Operos solisto teigimu, jei jis būtų buvęs pakviestas teatro oficialiai, būtų nevažiavęs.
 
„Jau nekalbant apie A. Lukašenkos aplinką ar kvietimą iš prezidento – net kalbos nebūtų. Kadangi mane kvietė mano kolegė režisierė į savo koncertą, todėl važiavau“, – paaiškino V. Vyšniauskas.
 
ELTA primena, kad gruodžio 18 d. operos solistas V. Vyšniauskas pasirodė Minsko Didžiajame teatre. Užsienyje žinomas kaip Kristian Benedikt, tenoras Didžiojo Baltarusijos teatro kalėdiniame koncerte atliko Otelo ariją iš Giuseppe`ės Verdi operos. Šis solisto pasirodymas sulaukė daugybės reakcijų, tarp jų – ir kultūros ministro S. Kairio kritika.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2022.12.29; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *