V. Zelenskis paragino V. Putiną paleisti į nelaisvę paimtus Ukrainos jūreivius


V. Zelenskis paragino V. Putiną paleisti į nelaisvę paimtus Ukrainos jūreivius. EPA-ELTA nuotr.
Spaudos konferencijos metu kalbėdamas Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė savo kolegos iš Rusijos Vladimiro Putino paleisti 24 Ukrainos jūreivius, kuriuos Rusija pernai lapkritį paėmė į nelaisvę.
 
„Noriu kreiptis į Rusijos Federacijos prezidentą V. Putiną“, – žurnalistams sakė V. Zelenskis.
 
„Visi mes turime vaikų. Grąžinkite vaikus jų tėvams“, – teigė neseniai išrinktas Ukrainos vadovas.
 
Praėjusių metų lapkričio pabaigoje jūroje netoli aneksuoto Krymo pusiasalio Rusija apšaudė ir užėmė tris Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus bei sulaikė jo įgulos narius. Incidentas įvyko trims Ukrainos laivams plaukiant į Mariupolio uostą Azovo jūroje. Rusija apkaltino Kijevą neteisėtai įplaukus į jos vandenis ir tyčia mėginus išprovokuoti konfliktą.
 
Šių metų gegužės pabaigoje Tarptautinis jūrų teisės tribunolas Hamburge pareikalavo Rusijos „nedelsiant“ paleisti jūreivius ir leisti jiems grįžti į Ukrainą.
 
V. Zelenskis per trumpąją spaudos konferenciją ketvirtadienį taip pat pasmerkė Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sprendimą leisti Rusijos atstovams po penkerių metų sugrįžti į šią instituciją.
 
Pasak V. Zelenskio, neseniai surengtos kelionės į Europą metu jis „darė viską, ką galėjo, kad įtikintų lyderius nepritarti šiam žingsniui“.
„Tačiau šis sprendimas buvo priimtas jau seniai. Deja, nebuvau išgirstas“, – teigė V. Zelenskis.
 
Balso teisės ir kitų įgaliojimų ETPA Rusija neteko dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir situacijos Rytų Ukrainoje.
 
Rusija Krymą aneksavo 2014 metais ir nuo to laiko reiškia teises į Krymo priekrančių vandenis. Netrukus po Rusijos įvykdytos aneksijos Rytų Ukrainoje kilo karinis konfliktas. Ukrainos vyriausybės pajėgos nuo 2014 metų balandžio kovoja su Rusijos remiamais separatistais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.28; 07:12
print