V. Žukas: spragas teko taisyti gaisro metu, pristatė artimiausius planus užgesinus gaisrą


Alytuje kilęs gaisras parodė, kad krizių valdymo sistema nesuveikė, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas.
 
„Sistemos spragas teko taisyti krizės eigoje“, – po pasitarimo Prezidentūroje dėl ekstremaliųjų situacijų valdymo sakė jis.
 
Pasak J. V. Žuko, visi susitikime Prezidentūroje dalyvavę politikai sutarė, kad būtina siekti, jog krizių valdymo sistema veiktų kuo greičiau.
 
„Sutarėme, kad sistema (turi. – ELTA) veikti kuo greičiau su minimaliu poveikiu sveikatai ir aplinkai. Orientuojamės į ateitį, kad išmoktume pamokas, kurias patyrėme šio gaisro metu. Tiesiog nebekaltinti vienas kito, kas už ką atsakingas, bet žiūrėti į ateitį, kaip suvaldyti krizę, jeigu tokia įvyktų“, – kalbėjo J. V. Žukas, pranešdamas susitikime suformuluotus trumpalaikius bei ilgalaikius tikslus.
 
„Trumpalaikis tikslas – pasirūpinti žmonių sveikata, aplinka ir gaisravietės sutvarkymu – tai bus daroma tiek savivaldybės, tiek valstybės lygmeniu. Ilgalaikis tikslas – užtikrinti, kad tokios nelaimės nesikartotų, o jei įvyktų, kad jų likvidavimas vyktų sklandžiai, suderintai kaip laikrodis“, – sakė prezidento patarėjas.
 
Artimiausiu metu, J. V. Žuko teigimu, bus prašoma Valstybės kontrolės įvertinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą gaisro Alytuje metu.
 
Kartu G. Nausėdos patarėjas pristatė ir kitus pasiūlymus, suformuluotus po vykusio susitikimo. Pirmiausia, teigė jis, reikia skubių ir ekstremalių situacijų komisijos sprendimo dėl gaisravietės vietoje esamo užteršto vandens pašalinimo. Taip pat įvertinti galiojantį teisinį reguliavimą ir nustatyti aiškius kriterijus, pagal kuriuos būtų ribojamas vienoje vietoje laikomų padangų kiekis.
 
„Tokių sandėlių mes turime septinis, ir kiekvienas iš jų, mūsų manymu, kelia potencialų pavojų“, – sakė J. V. Žukas.
 
Taip pat, teigė jis, sutarta, kad reikėtų įtvirtinti reguliavimą, kuris numatytų privalomą civilinės atsakomybės draudimą ne tik pavojingas atliekas tvarkančiam, tačiau ir kitas atliekas tvarkančioms įmonėms.
 
Taip pat, sakė patarėjas, atliekų produkcijos turėtojams turėtų būti taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir atliekų perdirbėjams. Galiausiai, sakė J. V. Žukas, susitikime pritarta pasiūlymui priimti teisės aktus, užtikrinančius efektyvų aplinkos apsaugos kontrolės mechanizmą, įskaitant galimybę operatyviai stabdyti ūkinę veiklą, esant atitinkamoms sąlygoms.
„Įstatymo projektai jau yra Seime, juos reikia priimti kuo skubiau“, – apibendrino J. V. Žukas.
 
Į Prezidentūroje vykusį susitikimą pakviesti premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Saulius Greičius.
 
ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Jis užgesintas penktadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.30; 00:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *