Vakarai sieks rusakalbių Europos gyventojų palankumo televizijos ekranų pagalba


„Kad apgintų Pabaltijo valstybes nuo jų didžiosios kaimynės – Rusijos, Vakarai vykdo karines pratybas, pagal pavojaus signalą kelia į orą naikintuvus ir šukuoja jūrą, ieškant povandeninių laivų“, – rašo The Wall Street Juornal.

„Danija meta kitos rūšies „gelbėjimosi ratą“ – transliacijos teises tokiems populiariems detektyviniams serialams, kaip „Vyriausybė“ (Borgen), „Žmogžudystė“ (The Killing) ir „Tiltas“ (The Bridge) rusų kalba“, – praneša straipsnio autorius Antonas Trojanovskis.

„Idėjos mintis – „užkabinti“ rusakalbius žiūrovus pramoginėmis programomis, kad jie pasiliktų prie ekranų per naujienų laidas jų gimtąja kalba, kurios nevykdo Kremliaus linijos“, – aiškina žurnalistas.

„Pagrindinė tikslinė auditorija pirmojo televizijos kanalo rusų kalba, kuris turi priešintis Maskvoje pagamintai produkcijai, yra rusakalbė mažuma Estijoje. Pasak jos šalininkų, projektas gali tapti pavyzdžiu visam regionui“, – sakoma straipsnyje.

„Kelis mėnesius svyravę, Vakarai pradeda dalyvauti brangiai kainuojančioje kovoje dėl rusakalbių Europos gyventojų, kurių daugumą kasdien atakuoja vis agresyvesnė Kremliaus propaganda, širdžių ir proto“, – rašo leidinys.

„Skandinavijos šalys perduoda transliavimo teises televizijos serialams, kurie bus dubliuoti rusų kalba. Vokietija pateikia naujienas ir dokumentinius filmus rusų kalba. Amerikos diplomatai stengiasi, kad būtų sudaromi sandėriai dėl televizijos produkcijos su Amerikos kino studijomis“, – sakoma straipsnyje.

Už tos iniciatyvos slypi baimė, kad nepasikartotų pernykščiai įvykiai Kryme, kur prokremliška televizija nuteikė vietinius rusakalbius gyventojus taip, kad jie palaikė Maskvos vykdytą aneksiją, pažymi leidinys.

„Europos politikai ir saugumo srities analitikai tvirtina, kad agresyvi Rusijos propaganda žemyne aprėpia platesnių mastų Kremliaus pastangas plėsti savo įtaką nuo Balkanų iki Pabaltijo – į regionus, kuriuose jis kadaise viešpatavo“, – sakoma straipsnyje.

„Daugelis žmonių iš Estijos rusakalbių, kurie naujienas daugiausia sužino iš Maskvos informacijos agentūrų, jau pavargo nuo nirtulingos abiejų šalių retorikos“, – rašo  Trojanovskis.

„Jeigu prasidės karas, tai jis bus dėl žurnalistų, – sako Michailas Jancukas iš Talino. – Tai, ką jie rodo, yra provokacija“.

Pats populiariausias regione kanalas rusų kalba, privatus „Pirmasis Baltijos kanalas“, rodo pramogines laidas, pagamintas Rusijos valstybiniam „Pirmajam kanalui“. Tarp tokių šou, kaip „Madingas nuosprendis“ ir „Susituokime!“, 8 valandą vakaro įsispraudė naujienų laida „Vremia“, kuri artimai laikosi Kremliaus linijos, pabrėžia leidinys.

Naujas Estijos kanalas planuoja rodyti originalias televizijos programas 20 valandų per savaitę, praneša straipsnio autorius. Valdininkai tvirtina, kad kanalo redakcija bus nepriklausoma ir nušvies klausimus, kurie svarbūs rusakalbiams gyventojams.

Šaltinis: The Wall Street Journal

2015.06.19; 06:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *