Valstybės gynimo taryba: Lietuvos kariuomenės modernizavimas – nesustojęs


Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) svarstė tolesnio Lietuvos kariuomenės modernizavimo bei ginkluotės, karinės įrangos ir technikos įsigijimo klausimus.

Apsvarstyta Krašto apsaugos ministro pateikta medžiaga dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo, aptartas prioritetinis tinkamiausių potencialių gamintojų sąrašas.

Įvertinusi Kariuomenės vado oficialų karinį patarimą dėl pėstininkų kovos mašinų įsigijimo, Valstybės gynimo taryba vienbalsiai nutarė pavesti krašto apsaugos ministrui ir kariuomenės vadui inicijuoti derybas su Vokietijos „Artec“ konsorciumu dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo per tarptautinę įsigijimų organizaciją „OCCAR“.

Taip pat Valstybės gynimo taryba nurodė Krašto apsaugos ministrui ir Kariuomenės vadui derybų proceso metu vadovautis principais, kurie atitiktų aukščiausius karių saugumo reikalavimus, užtikrintų greičiausią technikos pristatymą, maksimalią jos priežiūrą ir jos remontą Lietuvoje, visišką skaidrumą bei išlaikytų optimalų kokybės ir kainos santykį.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.12.12; 04:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *