Vasario 16-osios išvakarėse – pasaulio lyderių sveikinimai Lietuvai


Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvą pasiekė pirmieji pasaulio šalių lyderių sveikinimai.

Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei sveikinimo laiškus atsiuntė Jungtinių Amerikos Valstijų, Airijos, Austrijos, Portugalijos, Kroatijos, Pakistano, Kazachstano prezidentai, Japonijos imperatorius, Belgijos, Nyderlandų ir Saudo Arabijos karaliai, Kanados generalgubernatorius.

„Priimkite geriausius Amerikos žmonių sveikinimus 98-ųjų Nepriklausomybės deklaracijos metinių proga. Lietuva ir toliau išlieka pavyzdžiu, kaip stiprinti demokratiją ir saugumą globalioje erdvėje. Tvirtą Jūsų atsidavimą padėti kitoms valstybėms einant demokratijos keliu rodo Jūsų darbas įgyvendinant ES Rytų partnerystės politiką. Lietuva taip pat kartu su JAV sėkmingai dirbo JT Saugumo Taryboje, kovodama su terorizmu ir skatindama taiką 2014–2015 metais“, – rašoma JAV Prezidento Baracko Obamos laiške šalies vadovei.

JAV vadovas pasveikino Lietuvos įsipareigojimą didinti krašto apsaugos finansavimą ir jau 2018 m. pasiekti NATO standartą gynybai skirti 2 proc. nuo BVP. Prezidentas Barackas Obama taip pat pabrėžė mūsų šalies lyderystę keliant paramos Ukrainai klausimus tarptautinėje erdvėje.

Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga sveikindami Lietuvos žmones užsienio šalių vadovai linki jiems sėkmės, taikos ir gerovės, dėkoja mūsų valstybei už tvirtus dvišalius ryšius ir partnerystę sprendžiant strateginius tarptautinės politikos klausimus.

Nuotraukoje: JAV prezidentas Barakas Obama.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.02.16; 06:03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.