VDR lyderis Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker


Vokietijos federacinės respublikos užsienio žvalgyba, remiantis leidiniu “Der Spiegel”, kadaise ypač domėjosi asmeniniu sovietinės Vokietijos diktatoriaus Ericho Honekerio gyvenimu.

Vartant archyvinius dokumentus aiškėja, jog VDR vadovas Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker.

Gyvenimas su Margo Honeker sovietinės Vokietijos lyderiui ilgą laiką buvo “pati tikriausia kančia”. Beje, ponia Margo Honeker ilgokai ėjo VDR Švietimo ministrės pareigas. Dienraštis “Der Spiegel” pateikia iškalbingą pavyzdį, bylojantį apie BND pastangas kaupti “visą būtiną informaciją apie asmeninius E.Honekerio gyvenimo aspektus”.

Taigi BND išsiaiškino, jog 1981-aisiais metais VDR komunistų partijos generalinis sekretorius draugas E.Honekeris organizavo savo žmonai išvyką į tuometinę Jugoslaviją, o pats oficialaus vizito išskrido į Japoniją. Tik tokiu drastišku būdu, pasak BND, esą jis galėjo pailsėti nuo savo žmonos.

Ar tikrai draugas E.Honekeris nepasiėmė žmonos į Japoniją tik tam, kad galėtų nuo jos pailsėti, – nėra iki galo patikrinta versija. Tačiau tokios nuomonės laikėsi būtent kapitalistinės Vakarų Vokietijos slaptoji tarnyba BND.

honeker_erichSiekdama išsiaiškinti, ar tikrai E.Honekeris nekenčia savo antrosios pusės, Vakarų Vokietijos žvalgyba BND skyrė daug dėmesio ir lėšų tokio pobūdžio tyrimams. Savo ataskaitose to meto BND analitikai draugą E.Honekerį vadino malonybiniu žodeliu “Honi”.

BND ataskaitose – daug banalių pastebėjimų apie “Honi” elgesį. Sakykim, 1978 metais sausio mėnesį BND darbuotojas pranešė savo vadovybei, jog pastebėjo labai keistą dalyką. Sovietinės Vokietijos lyderis E.Honekeris savo anūkui šv. Kalėdų išvakarėse nusiuntė dovaną – vieną porą slidinėjimo batų.  Tačiau toji dovana – įtartina. Nes abu batai – kairės kojos.

Anų laikų BND darė išvadą, jog E.Honekeris būtų seniai išsiskyręs su savo žmona, tačiau nuo šio žingsnio jį sulaikydavo tik galimi įvairūs sovietiniai drausminantys reglamentai. Kaip ir to meto Sovietų Sąjungoje, taip ir sovietinėje VDR skyrybos, ypač aukšto rango komunistų partijos veikėjų, buvo netoleruojamos, smerkiamos. Paliekantys savo antrąsias žmonas aukšto rango sovietiniai ir partiniai veikėjai dažnai netekdavo ir savo postų bei privilegijų. Todėl bijodavo skirtis. E.Honekeris – ne išimtis.

BND turėjo įtarimų, jog E.Honekeris mylėjo savo asmeninę gydytoją, o ponia M.Honeker – VDR Ekonomikos ministrą Giunterį Mitagomą. Bet Vakarų Vokietijos žvalgybos specialistų toks E.Honekerio dvilypumas nestebino. Juk E.Honekeris vedė ponią Margo ne savo valia. Tuometinė VDR vadovybė liepė E.Honekeriui sukurti šeimą, kadangi buvo pastebėjusi šio vadovo silpnybę jaunutėms merginoms.

Žodžiu, BND specialistai buvo surinkę užtektinai gausios informacijos apie intymų sovietinės Vokietijos lyderio gyvenimą. Tik šios informacijos taip niekad ir nepanaudojo – nei šantažui, nei kompromitavimui.

Nuotraukose: sovietinės VDR lyderio Ericho Honekerio žmona Margo ir pats VDR vadovas E.Honekeris.

2012.01.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.