Veiksminga atgrasymo priemonė – JAV kariai regione


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų vadu generolu Josephu L. Voteliu.

Tai pirmasis generolo vizitas Lietuvoje, kurio tikslas susipažinti su saugumo situacija regione, stiprinti JAV ir Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą.

Susitikime aptartos geopolitinės grėsmės regiono saugumui, Lietuvos ir JAV dvišalis bendradarbiavimas užtikrinant Baltijos šalių apginamumą, priemonės, skirtos atgrasyti priešiškas  karines pajėgas.

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Lietuvos partnerė, kuri aktyviai prisideda užtikrinant mūsų šalies ir viso regiono saugumą. JAV pirmoji sureagavo į Baltijos šalims kilusias grėsmes ir nedelsdama atėjo į pagalbą. Mes labai vertiname tokią nuoseklią ir patikimą JAV paramą Lietuvai“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, paliaubos Rytų Ukrainoje vis dar trapios, Rusija savo kariniais veiksmais jau įsitraukė į konfliktą Sirijoje, todėl grėsmė Baltijos šalims išlieka reali. Pasak Prezidentės, būtina toliau įgyvendinti veiksmingas atgrasymo priemones, tokias kaip tolesnis JAV rotacinių pajėgų, tarp jų ir specialiųjų operacijų pajėgų, bei karinės technikos pratybas ir dislokavimą Baltijos šalyse.

Prezidentė pabrėžė, jog tolesnis glaudus ir intensyvus dvišalis bendradarbiavimas gynybos srityje su JAV yra Lietuvos interesas. Pasak šalies vadovės, taip pat būtina užtikrinti tinkamą NATO karinių, tarp jų ir specialiųjų operacijų, pajėgų pasirengimą atremti bet kokios agresijos scenarijus, toliau rengti bendras pratybas, gerinti sąjungininkų tarpusavio koordinavimą ir sąveiką.

JAV specialiųjų operacijų pajėgų vadas padėkojo Lietuvai už bendradarbiavimą ir pagyrė mūsų šalies specialiųjų pajėgų karius už ypatingą profesionalumą bei paramą tarptautinių misijų metu.

Nuotraukoje: Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas Joseph L. Votel.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2015.10.23; 16:52

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *