Venecijiečiai išėjo į gatves protestuoti dėl potvynių ir kruizinių laivų


Tūkstančiai venecijiečių sekmadienio vakarą išėjo į šio renesansinio miesto gatves, kad parodytų pyktį dėl dažnų potvynių ir didžiulių kruizinių laivų poveikio.
 
Nepabūgę stipraus lietaus, apie 2–3 tūkst. žmonių priėmė aplinkosaugos grupių kvietimą ir kartu priešinosi didžiuliams laivams. Kritikų teigimų, kruizinių laivų sukeliamos bangos spartina lagūnų miesto pamatų eroziją.
 
Skanduodami tokius šūkius, kaip „Venecija, priešinkis“ ir ragindami merą Luigi Brugnaro atsistatydinti, protesto dalyviai taip pat teigė, kad didžiulis projektas MOSE turi būti nutrauktas.
 
Multimilijardinis infrastruktūros projektas MOSE, skirtas apsaugoti Veneciją nuo potvynių, buvo pradėtas 2003 m., tačiau projekto kaina išsipūtė, o pats projektas buvo ne kartą atidėtas. Jį taip pat gaubia korupcijos skandalai.
 
Venecijiečiai protestuotoja po to, kai miestą anksčiau šį mėnesį užliejo beprecedenčiai potvyniai, kurie suniokojo miestą, užpylė namus, verslo įmones ir kultūros paveldą.
 
„Venecijiečiai kūne – gili žaizda. Potvynis parklupdė miestą ir atskleidė pasauliui nepaprastą jo trapumą“, – naujienų agentūrai AFP sakė aktyvistas Enrico Palazzi.
 
Venecija sekmadienį patyrė dar vieną potvynį, vandens lygis siekė 130 cm.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.25; 00:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *