Venecijos kino festivalyje „Auksinį liūtą“ laimėjo režisierės Ch. Zhao filmas


Venecijos kino festivalyje pagrindinį apdovanojimą – „Auksinį liūtą“ – gavo Kinijoje gimusios amerikiečių režisierės Chloe Zhao filmas „Nomadland“ (liet. Klajoklių žemė), informuoja BBC.
 
Filme vaidina tokie garsūs amerikiečių aktoriai, kaip Frances McDormand ir Davidas Strathairnas. F. McDormand atliko moters, virtusios šių laikų klajokle, vaidmenį. Moteris po ekonominės krizės 2008 metais klajoja po Amerikos vakarus. Ši juosta laikoma pretendente gauti „Oskarą“.
 
Ch. Zhao yra pirmoji moteris, per pastaruosius 10 metų laimėjusi pagrindinį Venecijos kino festivalio apdovanojimą.
 
Pernai pagrindinį apdovanojimą pelnė Toddo Phillipso filmas „Džokeris“ (Joker).
 
Didysis žiuri prizas atiteko Michelio Franco filmui „New Order“, o geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko japonų kino režisieriui Kiyoshi Kurosawai.
 
Rusijos režisierius Andrejus Končialovskis gavo specialųjį žiuri prizą už filmą „Dear Comrades“, kuriame pasakojama apie protestuotojų žudynes SSRS 1962 metais.
 
Geriausia aktore pripažinta britų aktorė Vanessa Kirby, o geriausiu aktoriumi – italų aktorius Pierfrancesco Favino.
 
Tai pirmasis didelio masto kino festivalis, surengtas gyvai nuo koronaviruso protrūkio pradžios. Festivalio metu teko laikytis tam tikrų sąlygų, pavyzdžiui, filmus Venecijos kino teatruose žiūrėję žmonės turėjo dėvėti apsaugines veido kaukes. Daugybė kino žvaigždžių nusprendė išvis nevykti į festivalį.
 
Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje, pradėtas rengti 1932 metais. Venecijos kino festivalis yra vienas iš „trijų didžiųjų“ kino festivalių kartu su Kanų ir Berlyno kino festivaliais.
 
Tarptautinis Berlyno kino festivalis šiemet buvo surengtas kaip planuota, vasario 20-kovo 1 dienomis, tačiau Kanų kino festivalio organizatoriai dėl pandemijos buvo priversti atidėti festivalį, turėjusį vykti gegužę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.13; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *