Vengrija lieka griežta pabėgėlių klausimu


Vengrija lieka griežta pabėgėlių ir migrantų klausimu. „Pagalbą reikia skirti ten, kur yra problemų, o ne problemas importuoti pas mus“, – Berlyne susitikęs su kolega iš Vokietijos Sigmaru Gabrieliu (d) pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteri Szijjarto’as. EPA – ELTA nuotr.

Vengrija lieka griežta pabėgėlių ir migrantų klausimu, praneša agentūra „Reuters“.

„Pagalbą reikia skirti ten, kur yra problemų, o ne problemas importuoti pas mus“, – trečiadienį Berlyne susitikęs su kolega iš Vokietijos Sigmaru Gabrieliu pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteri Szijjarto’as. Jis pabrėžė, kad jo šaliai labai svarbi Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsauga. „Mūsų nuomone, ES turi būti priimami sprendimai dėl to, kas gali atvykti į Europą ir kas ne“, – kalbėjo ministras. Tačiau debatai šia tema esą turi vykti kultūringai ir remiantis faktais. Juose neturi būti veidmainiškumo ir smerkimo.

Vengrijos vyriausybė, reaguodama į pabėgėlių krizę ir didėjančią migraciją, įvedė griežtą sienų kontrolę, vietomis net nutiesė tvorą ir taip prisidėjo prie vadinamojo Balkanų maršruto blokados. Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas atmeta ir ES pabėgėlių kvotų sistemą.

Europos Komisija dėl atsisakymo priimti pabėgėlius Vengriją, Lenkiją ir Čekiją apskundė Europos Sąjungos Teisingumo Teismui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.11; 00:01

print