Vienas iš rusų mafijos vadeivų Ispanijoje pabėgo teismo leidimo dėka


Rusų mafijos vadeiva, suimtas Ispanijoje 2008 metais ir laukiantis teismo, nebesugrįžo, kai Nacionalinių teismo rūmų tardytojas išdavė jam leidimą gydytis Sankt Peterburge; analogiškoje padėtyje yra vienas iš jo pavaduotojų, praneša „La Vanguardia“.

Kalbama apie 65-rių metų Genadijų Petrovą sulaikytą per operaciją „Trejetas“, kuris laikomas vienu iš Tambovo nusikalstamos grupuotės vadeivų. Ekspertų nuomone, toji grupuotė yra ketvirta pagal dydį pasaulyje ir viena iš pagrindinių mafijinių struktūrų Sankt Peterburge.

Tambovo mafija įsikūrė Balearų pakrantėje, kur vertėsi investuodama dideles pinigų sumas, gautas, tyrimo duomenimis, iš nusikalstamos veiklos Europoje – perkybos ginklais ir narkotikais, užsakomosiomis žmogžudystėmis, turto prievartavimu ir kobalto kontrabanda.

Pasak tyrimui artimų šaltinių pranešimų, Petrovas daugiausia vertėsi pinigų, ateinančių į Ispaniją iš Šveicarijos bankų, plovimu. Petrovo nupirkto nekilnojamojo turto Ispanijoje vertė siekia 30 mln. eurų, neskaitant milijonų eurų einamosiose sąskaitose.

2010 metų sausio 31 dieną Nacionalinių teismo rūmų sprendimu Petrovas buvo išleistas, sumokėjęs 1 mln. eurų užstatą. Pernai spalį jis paprašė leidimo nuvykti į Rusiją pasimatyti su motina. Jam buvo leista, ir iš kelionės jis sugrįžo į Ispaniją. Šiemet jis vėl panoro nuvykti į Sankt Peterburgą gydytis.

Balandžio 1 dieną jis išvyko iš Ispanijos, kur turėjo grįžti iki balandžio 15 dienos, bet iki šiol negrįžo: jis tebėra Sankt Peterburge, iš kur atsiuntė medicininę pažymą apie blogą sveikatą.

Leidinys praneša, kad vienas iš Petrovo pavaduotojų, irgi sulaikytas per operaciją „Trejetas“, gavo leidimą nuvykti į Rusiją tuo pačiu metu ir taip pat negrįžo į Ispaniją, kur teisme turėjo būti nagrinėjama byla, iškelta asmenims dėl kapitalo plovimo ir dalyvavimo nusikalstamoje bendrijoje.

Šaltinis: La Vanguardia

2012.06.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.