Vieninga realioji ir virtualioji Dalios Grybauskaitės Europa


„Dabartinėje Europoje neturi būti nei realių, nei virtualių sienų“, – vizito Baltarusijoje šalyje metu sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sutinku. Europos ribose, kurios, anot įžvalgaus socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, driekiasi nuo Gibraltaro iki Vladivostoko, reikia panaikinti viską. Reikia panaikinti muitines, riboženklius, netgi tiltų turėklus (pažeidžia teisę rinktis ar keliauti skersai ar išilgai). O virtualioje erdvėje reikia panaikinti visas serverių ir sistemų apsaugas, ugniasienes ir antivirusus bei interneteinės bankininkystės slaptažodžius. Visi žmonės broliai ir galimybių riboti nevalia.

Labai patiko tyras prezidentės džiaugsmas, kad draugiškos šalies prezidentas, kitaip nei koks Miša Saakašvilis, yra demokratas. Mat jai asmeniškai pažadėjo, jog rinkimuose leis registruotis visiems, kas nori. Juk taip ir yra visose tikrose demokratijose – balotiruotis leidžia prezidentas, o ne koks nors Vaigauskas. Ką ten kalbėti – demokratijoje prezidentai turi nustatinėti net ir varškės bei sasiskų kainas.

Sienas reikia naikinti ir pasitikėjimu. Labai vertingas yra Jalta ir Potsdamu atsiduodantis tikėjimas tokių tipų pažadais – tame tarpe dėl rinkimų ir referendumų Baltijos pakrantėje. Šiek tiek primena vėliau Nobelį gavusio JAV prezidento Jimmy Carterio tikėjimą Leonidu Brežnevu, pastarajam žadant nesiveržti į Afganistaną. Jokių sienų, ribų ir kriterijų – šviesi ateitis jau visai čia pat.

Nuotraukoje: politikos apžvalgininkas Tomas Čyvas.

www.tomascyvas.lt

2010.10.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.