Vieno vaiko politikos sušvelninimas Kinijoje rodo pirmuosius rezultatus


Vieno vaiko politikos sušvelninimas Kinijoje rodo pirmuosius rezultatus. Daugiau kaip pusė per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius gimusių kūdikių turi vyresnį brolį ar seserį. Tai antradienį skelbia valstybinė žiniasklaida.

Pasak naujienų agentūros „Xinhua“, kuri remiasi Nacionaline sveikatos ir šeimos planavimo komisija, 52 proc. iš 11,6 mln. nuo sausio iki rugpjūčio gimusių mažylių buvo antras vaikas šeimoje. Griežta vien vaiko politika buvo sušvelninta 2016-ųjų sausį.

Per visus 2016 metus iš 18,5 mln. ligoninėse registruotų naujagimių atitinkamas rodiklis buvo 45 proc. Kūdikių bumas praėjusiais metais siejamas su nauja Pekino vaikų politika, o taip pat su tuo, kad 2016-ieji, Beždžionės metai pagal kinų kalendorių, pirmą kartą per 60 metų buvo susiję su ugnies elementu – daugelis kinų tai laiko ypač palankia konsteliacija susilaukti kūdikiui.

Remiantis aštuntojo dešimtmečio pabaigoje Kinijoje įsigaliojusią vieno vaiko politika, poros galėjo susilaukti tik vieno vaiko. Išimtis buvo taikoma kaimo gyventojams, jei pirmas vaikas buvo mergaitė, taip pat etninių mažumų atstovams, kuriems iš esmės buvo leista auginti du vaikus. Ginčytina politika leido per praėjusius dešimtmečius smarkiai sumažinti gyventojų augimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.02; 00:01

print