Viešbučio savininkei – trečiasis apkaltinamasis nuosprendis per vienerius metus


Viešbutį Panevėžyje valdančios bendrovės generalinė direktorė ir bendrasavininkė, 54 metų D. K., per kiek daugiau nei pusmetį išgirdo jau trečią apkaltinamąjį nuosprendį. Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį ją pripažino kalta dėl kyšininkavimo.

D. K. buvo pateikti kaltinimai dėl kyšininkavimo jai būnant prilygintu valstybės tarnautojui asmeniu – viešbutį valdančios uždarosios akcinės bendrovės pirkimų komisijos pirmininke.

Įtariama, kad 2010 metais, turėdama įgaliojimus organizuoti SPA, konferencijų salės ir turistinės klasės apgyvendinimo paslaugų infrastruktūros įrengimo darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos, pirkimą, D. K. iš kelių verslininkų ir bendrovių galimai reikalavo kyšių, kad jie būtų pasirinkti rangovais ir subrangovais darbams viešbutyje atlikti ar būtinai įrangai tiekti. Įtariama, kad D. K. iš verslininkų reikalavo sumokėti jai 10 proc. nuo pasirašytos sutarties vertės. 

Ikiteisminio tyrimo metu ir teisme liudiję verslininkai teigė, kad už tai D. K. jiems atskleidė galimą perkamų darbų ir įrangos kainą, neteisėtai leido nustatyti reikalavimus, keliamus pirkimo apklausos būdu dalyviams, bei pasirinkti savo nuožiūra kitus pirkimo apklausos būdu dalyvius, kad jie patys laimėtų užsakymą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Panevėžio apygardos teismas spalio 8 dieną pripažino D. K. kalta paėmus kaip kyšius 40 tūkst. litų (11,5 tūkst. eurų) ir skyrė jai laisvės atėmimą 3 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti iš D. K. 11 tūkst. 584 eurus. Kol nuosprendis bus įvykdytas, paliekamas prokuratūros paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į turtą.

Tai jau trečias šiemet minėtai verslininkei paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Kovo 23 dieną  Šiaulių apygardos teismo išnagrinėtoje byloje D. K. pripažinta kalta dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo ir jai skirta 2,5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Rugpjūčio 6 dieną Panevėžio apygardos teismas viešbučio savininkę D. K. pripažino kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, pasikėsinimo sukčiauti ir skyrė beveik 17 tūkst. eurų baudą.

Informacijos šaltinis – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2015.10.09; 04:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *