Viešbučių ir restoranų sektoriuje padidėjo konkurencija


Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, jog vasaros sezonas verslui buvo palankus, nors išaugo konkurencija dėl sektoriuje padidėjusio žaidėjų skaičiaus.
 
„Tikrai buvo puikus sezonas. Šį kartą jis prasidėjo praktiškai nuo balandžio mėnesio. Nors viešbučiams ir restoranams, nebuvo lengva, nes į rinką atėjo nauji žaidėjai, tai padidino konkurenciją tarpusavy“, – Eltai šią savaitę sakė E. Šiškauskienė.
 
Pasak jo, šalies kurortai taip pat nesiskundė užimtumu.
 
„Žmonės iš anksto planuojasi savo atostogas. Mūsų mineralinių vandenių kurortai stabiliai užimti, nes žmonės važiuoja ten ilgesniam laikui, darosi masažus, maudosi baseinuose. Kiek teko girdėti, tai užimtumais nesiskundžiama“, – kalbėjo E. Šiškauskienė.
 
Kaip skelbė Statistikos departamentas, apgyvendinimo įstaigose antrąjį šių metų ketvirtį apgyvendinta 1,1 mln. turistų, tai 11,6 proc. daugiau nei per tą patį 2018 metų laikotarpį. Turistų iš užsienio apgyvendinta 543,5 tūkst. arba 11,4 proc. daugiau, šalies gyventojų – 544 tūkst. arba 11,8 proc. daugiau.
 
Nakvynių skaičius antrąjį ketvirtį sudarė 2,4 mln. arba 11,8 proc. daugiau nei prieš metus. Vienas turistas apgyvendinimo įstaigoje vidutiniškai praleido 2,2 nakvynės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.25; 04:00
print