Vietoj Rusijos – augantis transporto paslaugų eksportas į ES


Sumažėjusį transporto paslaugų eksportą į Rusiją Lietuva sėkmingai kompensuoja plačiau teikdama šias paslaugas Europos Sąjungos (ES) šalims.

Labiausiai augusios eksporto rinkos – Austrija, Danija ir Prancūzija. Tai rodo Lietuvos banko pateikti šių metų pirmo pusmečio rezultatai.

„Mažėjantis prekių srautas tarp Rusijos ir ES paskatino didesnį Lietuvos transporto ir logistikos įmonių aktyvumą kitose rinkose, taip amortizuojant prekybos su Rusija suvaržymų pasekmes. Šių metų pirmą pusmetį transporto paslaugų eksportui į Rusiją sumažėjus daugiau kaip 40 proc., bendra šių paslaugų eksporto apimtis sumenko tik 1,78 proc.“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Palyginti su praėjusių metų pirmo pusmečio duomenimis, per pirmus šešis šių metų mėnesius bendras transporto paslaugų eksportas į Rusiją sumažėjo 40,8 proc., ir šios šalies užimama rinkos dalis susitraukė apie dešimtadaliu (nuo 25,6 proc. iki 15,4 proc.). Tačiau gerokai išaugo paslaugų eksportas į Austriją (36,9 proc.), Daniją (35,6 proc.), Prancūziją (16,4 proc.), Latviją (16,3 proc.).

Panašios tendencijos pastebimos ir analizuojant krovinių vežimo kelių transportu paslaugų eksporto pokyčius. Pirmą šių metų pusmetį, palyginti su atitinkamu 2014 m. laikotarpiu, šių paslaugų eksportas sumažėjo nežymiai – 1,9 proc. Kelių transporto paslaugų eksportas į Rusiją sumažėjo 57,5 proc., bet didėjo į Ispaniją (52,7 proc.), Prancūziją (35,4 proc.), Vokietiją (20,6 proc.), Daniją (15,9 proc.).

Transporto paslaugų eksportasšių metų pirmą pusmetį siekė 1759,8 mln. Eur (atitinkamu 2014 m.  laikotarpiu – 1728,4 mln. Eur) ir sudarė 60,7 proc. viso Lietuvos paslaugų eksporto. Vertinant Lietuvos transporto paslaugų eksportą į ES, didžiausia šalies rinka yra Vokietija, antrą ir trečią vietas užima atitinkamai Prancūzija ir Danija.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.09.30; 17:34

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *