Vietoj uždraustų mitingų Klaipėdoje bus rengiami piketai


Klaipėdos miesto savivaldybė lapkričio 17-ąją atsisakė duoti leidimą uostamiesčio nevyriausybinėms organizacijoms mitinguoti šį penktadienį (2010 11 19 d.) prieš šiukšlių deginimo gamyklą, kurią numatė statyti UAB „Fortum“. Motyvai – neva dalyviai nespės pereiti nuo vienos mitingo vietos prie kitos.

Lygiai taip pat pasielgė Klaipėdos rajono savivaldybė, drausdama Klaipėdos rajono gyventojus atstovaujančioms bendruomenėms mitinguoti prieš antros šiame regione šiukšlių deginimo gamyklos, kurios užsakovė yra kita firma – „CNIM“, statybą. Šis mitingas buvo numatytas kitą ketvirtadinį – 2010 11 25 d. 10.00 val prie Klaipėdos rajono savivaldybės. Tiesa, rajono valdžia atsisakymo motyvą nurodė kiek kitokį – neva mitingo rajone organizatoriai nepateikė mitingo programos.

Esame įsitikinę, kad tiek Klaipėdos miesto, tiek Klaipėdos rajono savivaldybių vadovai koordinuoja savo veiksmus, neleisdami regiono gyventojams pasinaudoti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 36 –ame straipsnyje garantuota teise organizuoti protesto akcijas („Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“).

Todėl organizuojame kitokias protesto formas prie tų partijų būstinių, kurių atstovai Klaipėdos miesto taryboje negynė klaipėdeičų interesų ir balsavo už šiukšlių deginimą.

Pranešame, kad 2010-11-19 d. nuo 12val. iki 12.10 val. piketuosime prie Darbo partijos Klaipėdos skyriaus būstinės, Daržų g.1A. Po to sėsime į autobusą ir vyksime nuo 12.20 val. iki 12.25 prie Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus būstinės, Liepų g. 49. Prie šios būstinės piketuosime nuo 12.20 val. iki 12.25. Po mitingo prie Darbo partijos būstinės autobusu vykstame Donelaičio g. prie Mažvydo alėjos. Čia išlipsime ir pėsčiomis patraukiame Mažvydo alėja link „Manto“ namų. Prie „Manto” namų piketuosime priešais Liberalų ir centro sąjungos Klaipėdos skyriaus būstinės. Skanduojame nuo 12.35 val. iki 12.40 val., o toliau pėsčiomis patraukiame prie Socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus būstinės, adresas: H. Manto 40A. Čia, uždarame kiemelyje, nuo 12.45 val. iki 13.00 val. užbaigiame piketą.

Piketuose dalyvaus dalyvaus po devynis žmones. Piketų metu protestuosime prieš tai, kad nuolat nyksta specialūs konteineriai popieriui, stiklui, plastmasei, o jų surūšiuotos atliekos suverčiamos į vieną mašiną. Juk nerūšiuojant atliekų prarandamos darbo vietos. Tuo tarpu UAB „Fortum“ savo taršos gigante Klaipėdos laisvoje ekonominėje zonoje siūlo tik 20 darbo vietų, o CNIM kitoje panašioje šiukšlių deginimo gamykloje – tik 28-ias darbo vietas.

Kodėl nestatome jėgainių, kurios degintų tik biokurą kaip kad norima padaryti Kaune, kur planuojama pastatyti net dvi tokias jėgaines? Juk paruošiant biokurą t.y. medieną, sukūriama daug papildomų darbo vietų.

O kur dar kitos alternatyvios energijos gavimo rūšys, kurios jau seniai yra naudojamos Vakarų šalyse ir kurios nekenkia žmonių sveikatai: vėjo jėgainės jūroje, bangų energija, geoterminis vanduo, kurio apstu Klaipėdos miesto ir rajono apylinkių gelmėse ir kt.

Šiuos ir kitus klausimus norime pateikti tiems Klaipėdos miesto politikams, kurie 2010-10-28 d. miesto tarybos susirinkime balsavo už UAB „Fortum“ šiukšlių deginimo jėgainės detaliojo plano patvirtinimą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr. 

2010.11.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.