„Vikingo“ plėtros planuose – Azerbaidžanas


Azerbaidžano geležinkeliai ketina prisijungti prie projekto „Vikingas“. Šiuos planus numatoma svarstyti š. m. lapkričio 11–12 d. Gruzijos sostinėje Tbilisyje metiniame konteinerinio traukinio „Vikingas“ dalyvių pasitarime.

„Azerbaidžano geležinkelių prisijungimas prie šio projekto leis plėtoti konteinerinio traukinio maršrutą į tolimesnes Azijos šalis, alternatyviu keliu pasiekti Kazachstaną ir Kiniją“, – sako susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Susisiekimo ministerija oficialų kvietimą prisijungti prie konteinerinio traukinio „Vikingas“ projekto Azerbaidžano transporto ministerijai išsiuntė š. m. rugsėjo pabaigoje. Tikimasi, kad prie projekto prisijungus šios šalies geležinkeliams į Lietuvą bus pervežama daugiau krovinių iš Kazachstano ir Kinijos, taip pat bus panaudota nauja geležinkelio magistralė Baku–Tbilisis–Kars, kuria konteineriai būtų gabenami iš Turkijos į Ukrainos uostus.

„Vikingo“ projektui jau 12 metų. Per tą laiką jis tapo gerai žinomas ir sėkmingas, o pervežamų krovinių padaugėjo šimtus kartų – nuo 103 TEU (sąlyginis konteinerio vienetas) 2003 m. iki 29 752 TEU 2014 m.

Prie 2003 m. pradėto įgyvendinti bendro Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos projekto 2012 m. gruodį prisijungė Bulgarijos geležinkeliai. 2013 m. vasarį buvo pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su Rumunijos geležinkeliais.

2013-ųjų balandžio 13 d. tarp Turkijos ir Lietuvos transporto srities ministerijų pasirašytu tarpusavio supratimo memorandumu patvirtintas įsipareigojimas plėtoti projektą „Vikingas“ iš Turkijos sausumos ir jūros keliu. Pirmasis bandomasis reisas iš Turkijos įvyko 2014 metų vasarą.

2015 m. balandžio mėn. prie projekto prisijungė Gruzija. Šiuo metu organizuojami bandomieji traukinio reisai iš Švedijos ir Suomijos.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.11.11; 09:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.