Vilniaus Arkikatedros aikštėje – įspūdingas japonų būgnininkų koncertas


Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 25-erių metų jubiliejų ir plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje Klaipėdos jūrų uoste rugpjūčio 8-11 d. lankosi Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra.

Eskadrai, kuriai vadovauja kontradmirolas Hidetoshi Iwasaki, atvyko su trimis kariniais laivais su maždaug 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Tai pirmasis toks Japonijos mokomųjų laivų eskadros vizitas Lietuvoje.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankėsi Klaipėdoje, Kaune, Medininkuose ir Vilniuje. Jie susitiko su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padėjo gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse. Eskadros nariai taip pat svečiavosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, Klaipėdos jūrininkų ligoninėje.

Rugpjūčio 9-10 dienomis Klaipėdos gyventojai ir svečiai turėjo galimybę apžiūrėti visus tris Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius Japonijos karinius laivus: JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI.

O štai rugpjūčio 9-ąją Vilniaus Katedros aikštėje buvo surengtas įspūdingas tradicinių Japonijos būgnininkų ir pučiamųjų orkestro pasirodymas. Japonijos atstovai pirmiausiai atliko Lietuvos himną, grojo lietuviškus maršus.

Slaptai.lt pateikia pluoštą Vytauto Visocko nuotraukų, pasakojančių apie nepaprastai nuoširdų ir šiltą renginį, kurį Lietuvai padovanojo Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomosios laisvų eskadros nariai.

« 1 2 »

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.08.09; 19:52

print