Vilniuje bus pristatomas filmas „Vanago portretas“


Adolfas Ramanauskas-Vanagas pripažintas Lietuvos valstybės vadovu. Eltos nuotr.
Šį sekmadienį Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, Europos šalių kino forumas „Scanorama“ oficialiai pristato publikos labai lauktą režisieriaus Vytauto V. Landsbergio dokumentinį filmą „Vanago portretas“.
 
Istoriniame biografiniame filme pasakoja apie Adolfą Ramanauską-Vanagą, vieną garsiausių Lietuvos pokario partizanų vadų, miškuose kovojusį su sovietų okupantais, net 11 metų priverstą slapstytis su šeima. Išduotą ir itin žiauriai sovietų nukankintą.
 
Filme bandoma rekonstruoti šio laisvės kovotojo pasaulėjautą, siekiama atskleisti jo dvasios stiprybę ir subtilius asmenybės niuansus, remiantis paties Vanago dienoraščiais ir jo artimųjų atsiminimais.
Adolfas Ramanauskas – Vanagas. „Daugel krito sūnų…” Knygos viršelis
 
„Mes atradome palaikus žmogaus, kuris tapo okupantui didžiausią neapykantą keliančiu žmogumi. Ir tai dar kartą įrodo, kad net vienas žmogus valstybės istorijoje gali būti toks svarbus“, – pabrėžė Vytautas V. Landsbergis.
 
„Forum Cinemas Vingis“ kino teatro patalpose „Kino klube“ prieš filmo seansą vyks susitikimas su filmo kūrybine grupe.
 
Filmo „Vanago portretas“ režisierius ir scenarijaus autorius – Vytautas V. Landsbergis, operatorius ir montažo režisierius – Povilas Baltinas, kompozitoriai – Jonas Landsbergis ir Vytautas Leistrumas.
 
Vytautas V. Landsbergis studijavo Tbilisio (Sakartvelas) Shota Rustavelio teatro institute kino režisūrą, 1991 m. kino žinių sėmėsi iš Jono Meko Anthology Film Archives Niujorke (JAV) ir iš Krzysztofo Kieślowskio ir Krzysztofo Zanussio Lenkijoje.
 
Nuo 1989 m. kuria dokumentinius ir vaidybinius filmus. V. V. Landsbergio filmai dalyvavo festivaliuose Bornholme (Švedija), Leipcige (Vokietija), Paryžiuje (Prancūzija), Londone (Didžioji Britanija), Rygoje (Latvija), Zline (Čekija) ir kitur.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.08; 08:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *