Vilniuje – pirmoji šalyje mantijomis pasipuošusių advokatų eisena


Sostinės Gedimino prospektu eis Lietuvos advokatai

Šiandien, gruodžio 3 d.,  Lietuvos advokatūros dienos proga, pirmą kartą šalies advokatai, pasipuošę savo mantijomis, prisijungia prie pasaulinės tradicijos ir dalyvauja eisenoje „Teisingumo liepsna“. Vilniaus Gedimino prospektu praeisiančių advokatų bei jų padėjėjų eisenos tikslas – priminti, kad kiekvieno advokato pareiga yra ginti žmogų ir teisėtus jo interesus.

Šiemet eisena pasibaigs Tremtinių aukuro pagerbimu. Jo metu bus prisiminti visi, kas žuvo kovoje dėl teisingumo. Advokatūros savaitės dienų renginiuose bus galima dalyvauti nuo gruodžio 3 iki 11 d.

Pirmoji šalyje Advokatūros savaitė organizuojama kaip nauja tradicija, skirta paminėti neseniai į įsimintinų Lietuvos dienų sąrašą įtrauktą Lietuvos advokatūros dieną. Ši atmintina diena buvo paskelbta netrukus po to, kai 2013-ais metais paminėtas 95-erių metų Lietuvos advokatūros jubiliejus.

„Advokatų taryba dėjo daug pastangų, kad ši diena būtų įtraukta į atmintinų dienų sąrašą. Jau pernai šia proga pradėti organizuoti renginiai plačiajai visuomenei, skirti šviesti visuomenę apie advokato profesiją. Šiemet inicijuojame dar daugiau renginių, todėl Lietuvos advokatūros diena bus minima visą savaitę. Renginių metu didžiausią dėmesį skirsime jaunajai kartai, norinčiai sužinoti daugiau apie advokato profesiją, o eisena sieksime priminti visuomenei, kad advokatai dirba žmogaus ir jo teisėtų interesų labui“, – teigia advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Pasak I. Vėgėlės, profesiniu apdaru pasipuošusių advokatų eisena centrine miesto gatve – svarbi tradicija, kurią turi ne viena pasaulio valstybė, tarp kurių – Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Turkija ir kitos. Eisena, vyksianti Lietuvos advokatūros dieną, bus skirta visiems advokatams, jų padėjėjams bei visiems savivaldos atstovams ir neabejingiems tautos istorinei atminčiai.

„Eisena „Teisingumo liepsna“ norime atkreipti dėmesį į advokato vietą ir vaidmenį ne tik teismo salėje, bet ir pilietinėje visuomenėje. Kiekvienais metais galutinis eisenos taškas keisis, o šiemet juo buvo pasirinktas Tremtinių aukuras. Šie žmonės paaukojo savo gyvybes dėl to, kad gyventume tokioje Lietuvoje, kurioje yra sudarytos visos prielaidos teisingumui pasiekti – kaip advokatai gina žmogų, taip žmonės, kuriuos pagerbiame, apgynė mūsų teisę kurti ir gyventi savo valstybėje, kurioje šiandien turime laisvą ir nepriklausomą Lietuvos advokatūrą. Todėl simboline teisingumo liepsna pagerbsime tuos, kas kovojo dėl mūsų“, – pirmą kartą Lietuvoje vyksiančią eiseną pristato I. Vėgėlė.

Advokatūros savaitės metu visi advokatai bus kviečiami vienai dienai grįžti į savo gimtąsias mokyklas ir plačiau pristatyti savo profesiją. Taip pat advokatai skaitys paskaitas ir Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Daugiau informacijos apie Advokatūros savaitės renginius, kuriuos užbaigs uždarymo ceremonija Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre 2015 m. gruodžio 11 d., galite rasti čia.

Teksto autorė Aurelija Juodytė yra Lietuvos advokatūros patarėja ryšiams su visuomene.

Informacijos šaltinis – Lietuvos advokatūra (www.advoco.lt).

2015.12.03; 10:34

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.