Vilniuje sodinami šimtai tūkstančių medžių, milijonai krūmų ir vijoklių


Lietuvos parkuose. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vilnius, rugsėjo 30 d. (ELTA). Vilniuje kyla Žalioji banga – sostinės savivaldybė ėmėsi ambicingo tikslo per 2 metus žaliomis ir jaukesnėmis paversti visas miesto gatves. Tam per šį laiką bus pasodinta daugiau nei 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų ir 300 tūkst. vijoklių, pranešė Vilniaus m. savivaldybė.
 
Į šį milžinišką darbą įsitraukti savivaldybė kviečia visus miestiečius, bendruomenes, įmones ir organizacijas.
 
„Miestiečiai didžiuojasi, o svečiai žarsto komplimentus žaliuojančiam Vilniui, tačiau daugelis gatvių kol kas dar nežaliuoja taip, kaip galėtų. Tik suvieniję savivaldybės ir vilniečių pastangas mūsų gatves galime paversti išties žaliomis. Kartu privalome leisti daugiau veikti pačiai gamtai. Norime, kad už lango ar gatvėje būtų žalia – sodinkime akacijas, liepas, vynvyčius, gebenes. Sodinkime, kas tikra ir natūraliai, puikiai auga Vilniuje“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
 
Žaliojoje Vilniaus bangoje galima dalyvauti sodinant savarankiškai arba dovanoti medžius, kuriuos pasodins apželdinimo profesionalai. Taip pat vilniečiai kviečiami sodinti greta savo namų, darbo arba pasirinktose miesto vietose, tam Vilniaus savivaldybė teikia visokeriopą pagalbą ir specialistų konsultacijas.
Ežeras prie Vilniaus. Vytauto Visocko nuotr.
 
Žaliosios Vilniaus bangos sodinukų arsenale – mieste lengvai prigyjantys, prisitaikę prie lietuviško klimato ir miesto sąlygų augalai: klevai, liepos, akacijos, pušys, lanksvos, alyvos, lanksvūnės, gebenės ir kiti vijokliai. Sprendimai, kaip ir ką sodinti, pasirenkami vadovaujantis esminiu principu – eleganciją ir jaukumą kuria paprastumas.
 
Vienas įdomiausių ir pirmųjų Žaliosios bangos projektų yra Konstitucijos prospekto pertvarkymas jo viduryje įrengiant žalią medžių juostą, bet išlaikant esamą eismo juostų skaičių.
 
Intensyvūs ir gatvių žalumo tradicijas kuriantys apželdinimo darbai taip pat planuojami visose pagal naująjį gatvių standartą tiesiamose arba pertvarkomose gatvėse. Šis gatvių standartas bus pristatytas netrukus. Iš viso Vilniuje yra apie 2000 kilometrų gatvių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.10.01; 00:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.