Vilniuje viešasis transportas kursuos dažniau ir bus talpesnis


Autobusas Pilaitės rajone Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Stebint naujausias miestiečių mobilumo tendencijas, taip pat po Velykų atostogų palaipsniui atveriant daugiau švietimo ir ugdymo įstaigų, viešasis transportas nuo balandžio 12 d. sostinėje kursuos dažniau ir bus talpesnis – taip užtikrinami saugumo reikalavimai, informuoja „Susisiekimo paslaugos“.
 
Darnesniam judumui įmonė ragina rinktis ir dviračius, pasivaikščiojimus pėsčiomis, tačiau nuo visų kelionių, kurios nėra būtinos, toliau kviečia susilaikyti.
 
Lyginant dabartinius viešojo transporto keleivių srautus su praėjusiu balandžiu, kuris buvo mažiausiai intensyvus visos pandemijos laikotarpis, kelionių atliekama apie 70-85 proc. daugiau. Tačiau palyginti su skaičiais dar prieš pirmąjį karantiną, kelionių kasdien apie 57 proc. mažiau.
 
Automatizuotos šviesoforų eismo valdymo sistemos duomenimis, pirmą balandžio savaitę, lyginant su praėjusių metų balandžiu, automobilių gatvėse apie 60 proc. daugiau. Lyginant su laikotarpiu prieš pandemiją, dabartiniai eismo srautai apie 23 proc. mažesni.
 
„Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė pastebi, kad jau nuo vasario mėnesio keleivių viešajame transporte palaipsniui daugėja, o išlaikant saugaus atstumo laikymosi taisyklę nuolat pritaikomi tvarkaraščiai. Skaičiuojama, kad atsižvelgiant į realius keleivių srautus ir saugumo reikalavimus, tvarkaraščiai 2020 m. buvo pritaikyti 34 kartus, kai įprastai per metus jie keičiami apie 15 kartų.
Spūsčių mieste šiuo metu vis dar mažiau, ypač – rytinio piko metu.
 
Nuo artimiausio pirmadienio į miesto gatves grįš laikinai nekursavę 20 ir 21 troleibusų maršrutai. Jie kursuos rytinio, vakarinio piko metu ir pagerins susisiekimą vykstantiems iš Žirmūnų ir Antakalnio. Patogesniam judumui tarp centro ir pietinės miesto dalies taip pat sugrąžinami 88 maršruto autobusai, kurie kursuos visą dieną.
 
Be to, kaip skelbiama įmonės pranešime, keisis 3G, 34, 54 maršrutų autobusų ir 6 maršruto troleibusų tvarkaraščiai, jie rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau. 1G, 2G, 12, 68 maršrutų autobusai ir 2, 7, 17 maršrutų troleibusai dažniau kursuos dienos metu, 4G maršruto autobusai – visą dieną.
 
33 maršruto autobusai, kursuojantys per Kalnėnus, dažniau važiuos visą dieną.
 
Papildomai keleivių patogumui darbo dienomis keisis 1, 13, 18 troleibusų ir 6G, 2, 16, 40, 58, 78 autobusų maršrutų tvarkaraščiai.
Nuo balandžio 17 d. poilsio dienomis 66 maršruto autobusai užsuks į Europos parką.
 
Naujausi tvarkaraščiai jau nuo balandžio 7 d. skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket, tačiau pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.08; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.