Vilniuje – žolynų turgus


Sekmadienį Vilniuje, Gedimino prospekte, 13 kartą vyks „Žolynų turgus“. Vilniečiai ir miesto svečiai galės įsigyti įvairių gamtos turtų, daugiau sužinoti apie žolynų naudą ir jų pritaikymo būdus, čia pat tai išbandyti ir papramogauti.
 
Pasak rašytinių šaltinių, greta kitų kalendorinių švenčių, proginių mugių Vilniaus mieste buvo populiarus ir Joninių kermošius, vietinių dažnai vadintas „Žolių turgumiˮ. Joninių kermošius turėjo gilias tradicijas nuo pat XX a. pr. Šio kermošiaus specializacija buvo vaistažolės ir gėlės, turgus vykdavo dvi dienas prieš Rasų šventę.
 
Šiais metais „Žolynų turgaus“ lankytojai galės ne tik įsigyti įvairių vaistažolių ar kitų natūralių produktų. Jų taip pat laukia žolininko Mariaus Lasinsko paskaita apie vaistažoles, šventės metu vyks neofolkloro grupių koncertas, įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Bus galimybė pasigaminti natūralaus bičių vaško žvakę, nusipinti gėlių vainiką, pagaminti ir paskanauti naminio kastinio, pasisiūti skudurinę lėlytę, pasigaminti knygelę ar net išmokti vaikščioti kojūkais.
 
Turguje šalia tradicinio euro kursuos ir „Žolynų turgaus“ pinigas jonpinigis, kurį galės įsigyti visi, dalyvaujantys pramogose arba gausiai perkantys turguje. Vakare vyks paslaptingų daiktų aukcionas, kuriame bus galima atsiskaityti jonpinigiais. Vakare mugės dalyviai taip pat ieškos „paparčio žiedo“, o jį suradusiojo laukia dovana.
 
Į šventę kviečiami ne tik besidomintys žolelėmis, bet ir visi, kurie nori linksmai ir įdomiai praleisti laiką.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.16; 15:00
print