Visiems Ukrainos piliečiams – nemokamas susisiekimas traukiniais


Šis traukinys – ir modernus, ir greitas, ir gražus. Slaptai.lt nuotr.

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ tęsia dar kovo mėnesį pradėtą iniciatyvą suteikti nemokamą susisiekimą traukiniais nuo Rusijos karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms. Nuo rugpjūčio 1 d. nemokamu susisiekimu traukiniais vietiniais maršrutais Lietuvoje pasinaudoti galės visi žmonės, kurie bėga nuo Rusijos karo Ukrainoje į Lietuvą, skelbia bendrovė.
 
Visi iniciatyva pasinaudoti norintys keleiviai, t. y. tiek Ukrainos, tiek ne Ukrainos piliečiai, bus prašomi pateikti tai patvirtinančius dokumentus – pasą arba asmens tapatybės kortelę (vaikams – gimimo liudijimą) ir Migracijos departamento išduotą registracijos kortelę.
 
Ukrainos piliečiai, kuriems nemokamo susisiekimo bilietai buvo suteikti iki rugpjūčio 1 d., galės jais pasinaudoti pagal iki šiol galiojusią tvarką, t. y. jiems pakaks pateikti Ukrainos pilietybę patvirtinantį asmens tapatybės dokumentą.
 
Siekiant teikti paramą dar tikslingiau, nuo rugsėjo 1 d. nemokamo būtinojo susisiekimo traukiniais iniciatyva visiems nuo Rusijos karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms bus galima naudotis tris mėnesius nuo registracijos kortelės išdavimo, t. y. vykimo traukiniu metu nuo kortelės išdavimo turės būti praėję mažiau nei trys mėnesiai.
 
„Nuo pat kovo pradžios siekiame padėti į Lietuvą atvykusiems žmonėms pasiekti prieglobsčio vietas bei integruotis į visuomenę. Stebime iš Ukrainos pasitraukusių žmonių poreikius ir matome, jog ši iniciatyva aktualiausia jautriausiu laikotarpiu – tik atvykus į Lietuvą, todėl jau nuo rugpjūčio šia galimybe pasinaudoti galės ir asmenys, kurie nėra Ukrainos piliečiai, tačiau jiems yra suteiktas nuo Rusijos karo Ukrainoje bėgančių asmenų statusas“, – sako „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.
 
Remiantis Migracijos departamento pateikta informacija, registracijos kortelė dėl Rusijos karinės agresijos iš Ukrainos pasitraukusiems ir į Lietuvą atvykusiems užsieniečiams suteikiama iš karto po kreipimosi į Lietuvos registracijos centrus. Ji suteikiama tiek ukrainiečiams, tiek asmenims, kurie nėra Ukrainos piliečiai, tačiau naudojosi tarptautine apsauga arba teisėtai nuolat gyveno Ukrainoje.
 
Nemokamo susisiekimo traukiniais vienkartiniai bilietai ir toliau bus išduodami traukiniuose arba bilietų kasose. Nuo rugsėjo 1 d. iniciatyva tęsiama siekiant užtikrinti būtinąjį susisiekimą.
 
Nuo registracijos kortelės išdavimo praėjus daugiau kaip 3 mėnesiams dėl Rusijos karo iš Ukrainos į Lietuvą atvykę žmonės, kaip ir kiti keleiviai, galės naudotis įprastomis bendrovės taikomomis nuolaidomis ir lengvatomis. Nuo rugsėjo 1 d. papildomos paslaugos taip pat bus teikiamos įprastomis ir visiems keleiviams bendromis sąlygomis (dviračių, didesnio nei 35 kg bagažo ir per 8 kg sveriančių gyvūnų gabenimas).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07;30; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *