Vladimiro Putino persekiojimai įgyja vis platesnius mastus


Šiandien Rusijoje net nuosaikiems kritikams, tokiems kaip Sergejus Gurijevas, gresia areštas, rašo "American Enterprise Institute" (JAV) Rusijos studijų programų direktorius Leonas Aronas savo straipsnyje "The Wal Sreet Juornal".

„Kuo jis nusikalto? Kritišku požiūriu į V.Putino režimą“, – rašo L.Aronas. S.Gurijevas nebuvo opozicijos aktyvistas ir tuo labiau jos lyderis – tai yra tipiškas Kremliaus persekiojimų objektas, rašo autorius. Taip, jis kritikavo vyriausybės politiką savo analitiniuose straipsniuose, pasisakė už įstatymo viršenybę, smerkė korupciją.

Tačiau tuo pačiu S.Gurijevas ilgą laiką buvo Kremliaus patarėjas.

Tad todėl toji ataka atrodo tokia piktavališka, pažymi autorius. „Išstumęs Gurijevą į emigraciją, Kremlius leido suprasti, kad vienpusiškai peržiūri senąjį „visuomeninį susitarimą“ su liberaliai nusiteikusiais visuomenės nuomonės lyderiais“.

Dar visai neseniai reformatoriškai nusiteikę aukštuomenės atstovai galėjo kalbėti ir rašyti ką tik sugalvoję, su sąlyga, kad jie aktyviai nerems opozicijos. „Dabar signalas skelbia: liaukitės viešai kritikuoti vyriausybę arba rizikuojate būti persekiojami ar net atsidurti kalėjime. Jeigu jums toks variantas nepatinka, išvažiuokite, kol dar ne visai blogai“, – rašo autorius.

V.Putino vyriausybė įžengė į naują represijų fazę, baigia autorius. Prasideda „perėjimas nuo švelnaus autoritarizmo („Kas ne prieš mus – tas su mumis“) prie žymiai griežtesnės ir piktybiškesnės versijos „Kas ne su mumis, tas prieš mus“, – mano L.Aronas.

Autorius beveik neabejoja, kad Udalcovas ir Navalnas bus nuteisti „iš peties“. S.Gurijevo vargai mažai abejonių bepalieka ir dėl Michailo Chodorkovskio likimo, tęsia autorius: „Nebus staigmenos, jeigu valdžia ras pagrindo palikti jį kalėjime“.

L.Aronas abejoja, kad dabartinėmis sąlygomis išliks nedaugelis Rusijos nepriklausomos žiniasklaidos: „Echo Moskvy“, „Dožd“, „Vedomosti“, „Novaja gazeta“.

„Atrodo, Rusija įžengia į naują – diktatūros įvedimo – laikotarpį, – neseniai rašė L.Aronui kažkoks „vedantysis politologas sociologas“. Dar pavasarį L.Aronas galėjo prašyti jo leidimo minėti jo vardą. Bet dabar, kai net S.Gurijevas pabėgo, toks prašymas gali iškelti jam pavojų“, pastebi L.Aronas.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Šaltinis: "The Wal Sreet Juornal"

2013.06.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *