Vokiečių rašytojas Giunteris Grasas Izraelyje paskelbtas “persona non grata”


Izraelis uždraudė žinomam vokiečių rašytojui, Nobelio premijos laureatui Giunteriui Grasui (Guenter Grass) įvažiuoti į šalies teritoriją.

Pretekstas – vienas eilėraštis, kuriame žaismingai Izraelis lyginamas su Iranu. Izraelio VRM pranešime spaudai pažymima, kad „G. Grasso eilėraštis – tai bandymas įplieksti neapykantos liepsną prieš Izraelį ir izraeliečius“. Šiuo eilėraščiu labai pasipiktino ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle taip pat pasmerkė G. Grassą, pareikšdamas, kad „amoralu į vieną gretą statyti Iraną ir Izraelį“. „Vokiečių tauta istoriškai atsakinga prieš Izraelio piliečius“, – laikraštyje „Bild“ teigė ministras.

Vokietijos laikraštis „Sueddeutsche Zeitung“ išspausdino G. Grasso eilėraštį, kuriame svarstoma apie „Izraelio branduolinę galią, gresiančią ir taip jau labai trapiai taikai pasaulyje“.

G. Grassas paragino pasaulio bendruomenę neleisti, kad Izraelis suduotų karinį smūgį Iranui ir pasmerkė vokiečių ginklų tiekimą Izraeliui.

Nuotraukoje: vokiečių rašytojas Giunteris Grasas, pakliuvęs Izraelio nemalonėn.

Parengta pagal INTERFAX pranešimus

2012.04.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.