Vokietija atmeta Lenkijos reikalavimus dėl karo reparacijų


Vokietijos vyriausybė atmeta Lenkijoje vis garsiau skambančius reikalavimus dėl milijardinių karo reparacijų. Vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas (Steffen Seibert) penktadienį pabrėžė, kad Vokietija nevengia savo atsakomybės už „nesuvokiamus“ Antrojo pasaulinio karo nusikaltimus. Dėl to esą ir Lenkijai buvo pervestos didžiulės pinigų sumos, praneša agentūra dpa.

Tačiau Lenkija 1953 metais atsisakė tolesnių reikalavimų ir tai keliskart patvirtino. „Federalinei vyriausybei nėra jokio reikalo abejoti dėl 1953 metais pareikšto reparacijų atsisakymo tarptautinio teisėtumo“, – kalbėjo atstovas.

Pastaruoju metu Lenkijos premjerė Beata Šydlo (Beata Szydlo) patvirtino reparacijų reikalavimus. Vidaus reikalų ministras Mariušas Blaščakas (Mariusz Blaszczak) materialinę karo žalą įvertino trilijonu JAV dolerių (840 mlrd. eurų). Tai komentuodamas užsienio reikalų ministras Vitoldas Vaščikovskis (Witold Waszczykowski) pridūrė: „Galbūt dar daugiau“.

Vykstant diskusijoms dėl reparacijų, Lenkijos vyskupų konferencija penktadienį paskelbė laišką, kuriame įspėja „asmenis, atsakingus už mūsų šalį ir tarptautinius santykius“, lengvabūdiškai neiššvaistyti vokiečių ir lenkų susitaikymo. Tai esą yra didelė vertybė, kurią galima prarasti „neapgalvotais sprendimais ar skubotais pareiškimais“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.09; 00:01

print