Vokietijos bendroves kaltina pelnantis iš uigūrų priverstinio darbo


Diržas. Slaptai.lt nuotr.

Žmogus teisių aktyvistai pirmadienį pranešė pateikę Vokietijos teismui skundą dėl penkių mažmenininkų, tarp kurių –  „C&A“, „Lidl“ ir „Hugo Boss“, su kaltinimais, kad jie pelnosi iš priverstinio Kinijos gyventojų uigūrų darbo.
 
Europos konstitucinių ir žmogaus teisių centras (ECCHR) pranešė, kad atlikę atvirų šaltinių tyrimus, pateikė ieškinį, kuris taip pat apima du prekybos tinklus – „Aldi Nord“ ir „Aldi Sued“.
 
ECCHR atstovė Miriam Saage-Maass teigė, kad pilietinės visuomenės organizacijoms buvo sunku gauti aiškių piktnaudžiavimo įrodymų, tačiau jų užteko, kad prokurorai galėtų juos atidžiau panagrinėti.
 
Ji sakė, kad atsiranda daug informacijos, leidžiančios manyti, kad vyksta priverstinis darbas.
 
„Kyla klausimas, ar pelningi verslo santykiai nėra bendrininkavimas ir parama tokiems tarptautiniams nusikaltimams“, – sakė ji.
 
M. Saage-Maass pridūrė, kad šios penkios bendrovės „viešai ir savanoriškai“ išvardijo savo tiekėjus – gamyklas Sindziange, Kinijos provincijoje, kur, kaip įtariama, vyksta priverstinis darbas, tačiau gali būti, kad tai tik ledkalnio viršūnė.
 
„Mes tikime, kad tas penketas iš tikrųjų yra tik daug platesnės ir sistemingesnės problemos pavyzdys“, – sakė ji.
 
Ji pažymėjo, kad kiniška medvilnė sudaro 20 proc. pasaulinės produkcijos, o 80 proc. jos gaminama Sindziange.
 
„Taigi, labai tikėtina, kad yra daug daugiau įmonių, perkančių gaminius iš to regiono“, – pridūrė ji.
 
Keletas stambių vartojimo prekių ženklų, įskaitant „Uniqlo“, „H&M“, „Nike“ ir „Adidas“, praėjusiais metais paskelbė, kad nustos pirkti medvilnę iš šio regiono, todėl Kinijoje pasigirdo raginimų juos boikotuoti.
 
Liepos mėnesį Prancūzijos teismai pradėjo tyrimą dėl įtarimų, kad keturios mados verslo grupės, įskaitant „Uniqlo“ ir „Zara“ , pelnėsi iš Kinijos uigūrų mažumos priverstinio darbo.
 
Ši byla buvo grindžiama skundu, kurį balandį pateikė kovos su korupcija organizacija „Sherpa“, „Švarių drabužių kampanijos“ Prancūzijos skyrius ir Europos uigūrų institutas, taip pat viena uigūrų moteris, kuri buvo laikoma Sindziango darbo stovykloje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.07; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *