Vokietijos žvalgyba seks socialinius tinklus


Vokietijos Federacinė žvalgybos tarnyba (BND) kuria sistemą, kuri leis jai kruopščiau susekti socialinių tinklų vartotojų aktyvumą realaus laiko režime. Kaip aiškėja iš specialiosios tarnybos slaptųjų dokumentų, patekusių Vokietijos laikraščio Süddeutsche Zeitung ir radijo stočių NDR ir WDR žinion, projektas pavadintas „Srautų duomenų analizė realaus laiko režime“.

Jo realizavimui planuojama išleisti apie 300 mln. eurų. Bundestagas patvirtins tokios sumos skyrimą jau kitą savaitę, praneša korespondentai.

Pinigai, kaip sakoma toliau, bus išleisti BND naudojamai kompiuterinei technikai modernizuoti, ir to dėka specialioji tarnyba galės sistemingai analizuoti įvairius duomenis internetiniuose forumuose ir populiariuose socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Flicker, Facebook ir Twitter. Kaip paaiškino BND, tai leis „suformuoti įspūdį apie piliečių nuotaikas užsienyje“.

Be elektroninio sekimo išplėtimo tinkluose, Vokietijos žvalgyba planuoja įsigyti mobilius prietaisus duomenims apie raketų startus perimti, priduria Süddeutsche Zeitung.

Šaltinis: Süddeutsche Zeitung

2014.06.06; 08:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *