VSD atliko tyrimą dėl pareigūno veiklos


2012 01 05 dieną žurnalisto Virginijaus Savukyno Lietuvos radijo laidoje „Forumas“ kalbėjo Lazdijų rajono Rudaminos miestelio bendruomenės pirmininkė Rūta Cimakauskienė.

Ji minėjo, kad gyventojams pradėjus aktyviai domėtis strategiškai svarbaus projekto – elektros tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos tiesimo –  aplinkybėmis, jai paskambino žmogus ir prisistatė esąs iš Valstybės saugumo departamento. Jis sakęs, kad nori susitikti ir pakalbėti bendruomenei aktualiu klausimu, tačiau nedetalizavo apie ką. R.Cimakauskienė tokį skambutį įvertino kaip galimą spaudimą bendruomenei.

Laidos „Forumas“ dalyviai pareiškė tikintys, kad po tokio fakto paviešinimo VSD išsiaiškins, ar tikrai R.Cimakauskienei skambino šios tarnybos pareigūnai, ar tai buvo tik nevykusi provokacija prisidengiant saugumo vardu.

Valstybės saugumo departamentas patikrino minėtą informaciją ir patvirtina, kad, norėdamas aptarti Rudaminos miestelio bendruomenei iškilusias problemas, su R.Cimakauskiene kalbėjosi įgaliojimus turintis departamento pareigūnas. Valstybės saugumo departamentas veikia atsižvelgdamas į grėsmes nacionaliniam saugumui ir pagal Valstybės gynimo tarybos formuluojamas užduotis.

2012.01.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.