VSD nepranešė nieko netikėto: Rusija ir toliau sėkmingai šeimininkauja Lietuvos teritorijoje


Lietuvos Seime pristatytoje VSD veiklos ataskaitoje – nieko netikėto. Rusijos slaptosios tarnybos atkakliai bando verbuoti Lietuvos piliečius, prieinančius prie nacionaliniam saugumui jautrios informacijos.

Verbavimo srityje itin aktyvūs Rusijos ambasados Vilniuje ir Rusijos konsulato Klaipėdoje darbuotojai, turintys diplomatinės neliečiamybės statusą.

Lietuvoje reziduojantys diplomatai kaupia informaciją apie Lietuvos strateginius objektus, Lietuvos politinius, ekonominius ir karinius partnerius, Lietuvos energetinius ateities planus. Jie taip pat domisi Lietuvoje gyvenančiomis tautinėmis mažumomis, kairiosios ir ypač dešiniosios pakraipos jėgomis.

Taip pat daug dėmesio skiriama valstybėms, finansinėms grupuotėmis ir firmoms, turinčiomis įtakos lietuviškiems leidiniams.

Iš VSD ataskaitos galima susidaryti nuomonę, jog Rusijai nėra sunku kontroliuoti kai kurias Lietuvoje rusų kalba leidžiamas žiniasklaidos priemones. O per rusiškas žiniasklaidos priemones įmanoma patekti ir į lietuviškąją informacinę erdvę.

Lietuvai priešišką veiklą vykdo net Rusijos prekybos atstovybės darbuotojai, reziduojantys Vilniuje.

Migracijos departamentas praėjusiais, 2013-aisiais, metais neišdavė vizų ar nepratęsė leidimų gyventi Lietuvoje beveik 650-čiai užsieniečių. Šie sprendimai priimti VSD prašymu. VSD rekomenduojant dviems Lietuvos piliečiams neleista dirbti valstybės tarnyboje, dar trylika asmenų pripažinti nepatikimais, todėl jų galimybė įsidarbinti valstybės įstaigose – irgi sustabdyta.

Įdomu dar ir tai, kad kad dviem dešimtim asmenų ir vienai stambiai įmonei praėjusiais metais nesuteiktas patikimumo pažymėjimas, leidžiantis disponuoti slapta ir visiškai slapta informacija.

2016.04.16; 14:10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.