VSD pateikė 15 prašymų neįleisti Rusijos ir Baltarusijos piliečių


VSD dėl grėsmių saugumui nuo karo pradžios pateikė 15 prašymų neįleisti Rusijos ir Baltarusijos piliečių. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) nuo karo Ukrainoje pradžios Migracijos departamentui yra pateikęs 15 teikimų neįleisti į Lietuvos teritoriją grėsmę nacionaliniam saugumui keliančių Rusijos ir Baltarusijos piliečių.
 
„Nuo vasario 24 d., Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, iki šios dienos Valstybės saugumo departamentas dėl grėsmių nacionaliniam saugumui yra pateikęs 15 neigiamų išvadų dėl Rusijos ir Baltarusijos piliečių. Pažymėtina, kad nustatęs rizikas dėl grėsmių nacionaliniam saugumui, VSD informaciją perduoda Migracijos departamentui, kitoms institucijoms, kurios priima galutinius sprendimus“, – teigiama Eltai pateiktame VSD komentare.
 
Valstybės saugumo departamentas taip pat pažymi konsultuojantis Migracijos departamentą ir kitas valstybės institucijas dėl grėsmės valstybės saugumui užsieniečiams prašant prieglobsčio, vizų bei leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvoje.
 
„VSD vertina turimą informaciją ir papildomą informaciją, gaunamą iš užsienio partnerių, taip pat informacija tikrinama tarptautinėse duomenų bazėse“, – rašoma komentare.
 
VSD taip pat atkreipia dėmesį, kad įvedus nepaprastąją padėtį, vizų išdavimas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečiams yra sustabdytas, išskyrus tam tikrus atvejus.
 
Savo ruožtu Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, kad nuo karo Ukrainoje pradžios patenkintas vienas VSD teikimas.
 
„Vienas VSD teikimas buvo patenkintas. Su kitais dar vyksta procesas, tad jų komentuoti dar negalime“, – Eltą informavo Migracijos departamentas.
 
Tuo tarpu nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios dėl grėsmių nacionaliniam saugumui į Latvijos teritoriją buvo neįleisti 39 Rusijos piliečiai ir 14 Baltarusijos piliečių, skelbia Latvijos valstybės saugumo tarnyba (VST).
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.07.27; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.