VVKT: 1742 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas


Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pristatė naujausią informaciją apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19. VVKT viršininko Gyčio Andrulionio teigimu, nuo vakcinacijos Lietuvoje pradžios jo vadovaujama įstaiga sulaukė 1742 pranešimų apie nepageidaujamas skiepų nuo COVID-19 reakcijas.
 
„Nuo vakcinacijos pradžios, nuo gruodžio 27 d. iki kovo pabaigos, VVKT sulaukė 1742 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakciną. Bendras pranešimų procentas nuo vakcinacijų skaičiaus yra 0,34 proc. Šiuo metu turime bendrai atliktų vakcinacijų beveik 500 tūkst.“, – spaudos konferencijoje teigė G. Andrulionis.
 
Šiuo metu Lietuvoje yra skiepijama trimis vakcinomis: „Pfizer-BioNTech“ vakcina „Comirnaty“, „AstraZeneca“ gamintojo vakcina „Vaxzevria“ ir „Moderna“ vakcina.
 
„Trečiąjį vakcinacijos mėnesį VVKT tarnyba gavo 541 pranešimą apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas. „Comirnaty“ vakcinuoti asmenys pranešė 150 įvykių, „Moderna“ – 63 įvykius ir „AstraZeneca“ „Vaxzevria“ – 326 pranešimai“, – informavo VVKT viršininkas.
 
Jo teigimu, buvo 498 pranešimai priskiriami prie lengvų nepageidautinų reakcijų, o 43 – sunkūs.
 
„Moterys ir toliau išlieka aktyviausiai pateikiančios pranešimus, t. y. 428 pranešimai, tuo metu vyrai yra pateikę 111. Amžiaus ribos yra labai plačios – nuo 19 iki 92 m.
 
G. Andrulionio teigimu, 493 pranešimai yra gauti iš pacientų ir vos 40 – iš sveikatos priežiūros specialistų.
 
„Pagrindiniai pranešimai, kurių sulaukia VVKT, ir toliau išlieka panašūs: skausmas, tinimas, paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas, karščiavimas. Po vienos ar kelių dienų tie sutrikimai praeidavo“, – informavo VVKT viršininkas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.09; 08:04
print