Vyriausybė apsispręs dėl „Liepsnojančio kalavijo 2022“


Trečiadienį Ministrų Kabineto posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl bendrų Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių karinių pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2022“ rengimo. Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtame projekte nurodoma, kad pratybas numatoma organizuoti balandžio 25 – gegužės 14 dienomis.
 
Teigiama, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją galėtų atvykti ir pratybose dalyvautų NATO valstybės narės ir NATO partnerės, dalyvaujančios programoje „Partnerystė taikos labui“ bei kariniai vienetai: iš viso – iki 1 157 karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų su ginkluote, amunicija ir karine technika.
 
„Bendromis pratybomis siekiama gerinti Baltijos regiono ir kitų valstybių specialiųjų operacijų pajėgų vienetų sąveiką ir pasirengimą Baltijos regiono kolektyvinei gynybai“, – teigiama KAM parengtame projekte.
 
Planuojama, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją dalyvauti tarptautinėse karinėse pratybose „Liepsnojantis kalavijas 2022“ atvyktų Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Sakartvelo, Suomijos Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.02.23; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *