Vyriausybė spręs, ar atsisakyti galimybių paso


Galimybių pasų patikra. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ministrų Kabineto nariai trečiadienį ketina priimti sprendimą atsisakyti nuo praėjusių metų gegužės šalyje veikusio galimybių paso. Apie tai, kad numatoma atšaukti šio pandemijos valdymo įrankio taikymą, penktadienį užsiminė premjerė Ingrida Šimonytė.
 
„Aš manau, kad Vyriausybės sprendimas dėl galimybių paso sustabdymo bus priimtas kitą trečiadienį“, – tuomet sakė I. Šimonytė.
 
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį kalbėjo, kad trečiadienį Vyriausybei apsisprendus dėl galimybių paso stabdymo, bus svarstoma įvesti taisykles numatančias srautų valdymą prekybos vietose. Ministras atkreipė dėmesį, kad, net ir atsisakius galimybių paso, savo svarbos nepraranda ir kitos ligi šiol taikytos pandemijos valdymo priemonės.
 
„Matyt, tikrai nesvarstome atsisakyti respiratorių renginiuose. Didesnę reikšmę, be abejo, turės ir medicininės kaukės, atstumai, rankų higiena, patarimai vengti susibūrimų“, – LRT radijui teigė A. Dulkys.
 
Planams atsisakyti šio dokumento taikymo pirmadienį pritarė ir Vyriausybės sudaryta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba (NEPT), kadangi mokslininkų pateikti duomenys rodo, jog dėl omikron atmainos plitimo galimybių paso kaip epidemiologinės kontrolės priemonės funkcija yra reikšmingai sumažėjusi ir vis didesnę svarbą įgyja asmeninės apsaugos priemonės – vakcinacija, respiratorių dėvėjimas, kontaktų mažinimas.
 
Galimybių pasas buvo įvestas praėjusių metų gegužę, siekiant pasiskiepijusiems asmenims sušvelninti tuo metu galiojusius dėl pandemijos įvestus ribojimus.
 
Šį dokumentą gali gauti imunitetą nuo COVID-19 įgiję arba neigiamą testo rezultatą turintys asmenys, taip jiems sudarant galimybes lankytis didesniuose prekybos centruose, viešojo maitinimo įstaigose ir naudotis kitomis paslaugomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.02; 07:18
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *