WikiLeaks kilsteli paslapties skraistę nuo „šešėlinės CŽV“ šnipinėjimo veiklos


„Mįslingas korporacinio šnipinėjimo pasaulis atsiskleidė dar labiau, kai WikiLeaks pradėjo skelbti didelę elektroninių laiškų, priklausančių kompanijai, žinomai kaip „šešėlinė CŽV“, kolekciją, – rašo The Times.

Džuliano Assandžo grupė priėjo prie penkių milijonų Stratforo, Amerikos saugumo organizacijos, teikiančios informaciją vyriausybinėms žinyboms bei privačioms kompanijoms,  vidaus elektroninių laiškų, pažymi Devidas Sandersonas, Aleksis Mostrousas ir Džeimsas Bounas.

Stratforo atstovas pareiškė, kad laiškai „buvo, tikriausiai, suklastoti arba iškraipyti“. Kol kas buvo išspausdinti tik 214 laiškų, ir jų tikrumas kol kas dar neįrodytas. Juose tokie tvirtinimai:

Dow Chemical ir Coca-Cola, du pagrindiniai Olimpiados rėmėjai, sumokėjo Stratfor tūkstančius dolerių, kad ji sektų organizacijas, planavusias protestus prieš jų politikus prieš Olimpines žaidynes 2010 metais Vankuveryje ir 2012 metais Londone.

– Aukšti Pakistano valdininkai žinojo, kur slapstosi Usam ben Ladenas iki jo mirties.

– Izraelis sugriovė didžiąją dalį Irano branduolinės infrastruktūros.

– Venesuelos prezidentui Hugo Chavezas, kamuojamam prostatos vėžio, liko gyventi mažiau nei metus.

Stratforo bendradarbiai griebėsi „finansinių, seksualinių ir psichologinių“ metodų savo šaltiniams kontroliuoti.

„Jeigu jūs įtariate, kad tai vertingas šaltinis, galite imtis jį kontroliuoti, – rašė neva Džordžas Fridmenas, Stratforo vadovas laiške analitikui Reve Balle pernai gruodį. – Kontrolė reiškia finansinę, seksualinę ir psichologinę kontrolę, siekiant, kad jis atskleistų savo informaciją“.

Nuotraukoje: skandalingas Džulijanas Asandžas, WikiLeaks įkūrėjas.

Rašant šį straipsnį dalyvavo Šira Frenkel, Uill Pavia ir Niko Hains.

Šaltinis: The Times

2012.03.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.